Полтавські депутати вчилися врегульовувати конфлікти інтересів

Якщо спитати полтавців, як часто депутати стикаються з корупцією, то відповідь буде однозначною – щодня. Сесії міської ради стають все більш запеклими, тож виникає питання як запобігти корупції у ...

Додано:
Donchenko

DSC_0069
Полтавські депутати вчилися врегульовувати конфлікти інтересів

Якщо спитати полтавців, як часто депутати стикаються з корупцією, то відповідь буде однозначною – щодня. Сесії міської ради стають все більш запеклими, тож виникає питання як запобігти корупції у діяльності місцевих депутатів.

Саме питанням запобігання та врегулювання конфлікту інтересів був присвячений тренінг 15 червня 2018 року для місцевих депутатів. Захід є частиною кампанії з Атестації депутатів місцевих рад, що реалізовується за підтримки Програми розвитку ООН Міністерства закордонних справ Данії.

DSC_0102

Основною метою семінару є надання учасникам розуміння природи конфлікту інтересів при реалізації повноважень місцевого депутата,  а також напрацювання навичок врегулювання конфлікту інтересів в разі його виникнення. Формою проведення тренінгу стало суміщення теорії з інтерактивною грою.

Експерт АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень» Костянтин Донченко зазначив, що конфлікт інтересів може існувати у будь-якого депутата, тож головне – вчасно врегулювати, щоб не нашкодити інтересам громади. Тому тренінг має допомогти депутатам розібратися в цьому питання, щоб самим не допускати помилок та допомагати колегам.

DSC_0046

Тарас Синяговський, депутат Полтавської міської ради, відмітив, що теорія та практика часто не співпадають – у житті, окрім законодавства, впливають інші фактори на прийняття рішень. Тож вчитися корисно, але потрібно пам’ятати і про специфіку місцевих рад.

Конфлікт інтересів – одна з вузьких міст у діяльності посадових осіб та депутатів. Особливо це депутатів місцевих рад, які не отримують заробітної плати, та мають суміщати представлення інтересів громади з іншою діяльністю. Наразі для місцевих обранців ця сфера регулюється законами «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про запобігання корупції», але довгий час питання залишалося неврегульованим. Лише прийняття методичних рекомендацій НАЗК у вересні 2017 року прояснило ситуацію.

DSC_0057

Участь у заході взяли депутати, їх помічники та представники Полтавської міської ради, районних у місті Полтава рад, районних рад.

***

Громадська кампанія з “Атестації депутатів місцевих рад” започаткована Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» та реалізується в партнерстві з громадськими організаціями з інших областей України. Антикорупційний компонент Атестації депутатів місцевих рад реалізується в рамках проекту ООО ВГО “Комітет виборців України” “Доброчесні місцеві депутати” за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії. За реалізацію ініціативи в Полтавській області відповідає АЦ Бюро економічних та соціальних досліджень.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Школа Громадського бюджету

Лозно-Олександрівська ОТГ отримала План розвитку освітньої мережі

Відеозапис вебінару «Спільні політики ЄС: уроки для України»

У Летичівській гімназії відкрився осередок Фонду Випускників України

Подолання домашнього насилля. Зупинимо цей злочин разом

Навчання стандартам тренерської діяльності