Полтавські депутати вчилися врегульовувати конфлікти інтересів

Якщо спитати полтавців, як часто депутати стикаються з корупцією, то відповідь буде однозначною – щодня. Сесії міської ради стають все більш запеклими, тож виникає питання як запобігти корупції у ...

Додано:
Donchenko

DSC_0069
Полтавські депутати вчилися врегульовувати конфлікти інтересів

Якщо спитати полтавців, як часто депутати стикаються з корупцією, то відповідь буде однозначною – щодня. Сесії міської ради стають все більш запеклими, тож виникає питання як запобігти корупції у діяльності місцевих депутатів.

Саме питанням запобігання та врегулювання конфлікту інтересів був присвячений тренінг 15 червня 2018 року для місцевих депутатів. Захід є частиною кампанії з Атестації депутатів місцевих рад, що реалізовується за підтримки Програми розвитку ООН Міністерства закордонних справ Данії.

DSC_0102

Основною метою семінару є надання учасникам розуміння природи конфлікту інтересів при реалізації повноважень місцевого депутата,  а також напрацювання навичок врегулювання конфлікту інтересів в разі його виникнення. Формою проведення тренінгу стало суміщення теорії з інтерактивною грою.

Експерт АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень» Костянтин Донченко зазначив, що конфлікт інтересів може існувати у будь-якого депутата, тож головне – вчасно врегулювати, щоб не нашкодити інтересам громади. Тому тренінг має допомогти депутатам розібратися в цьому питання, щоб самим не допускати помилок та допомагати колегам.

DSC_0046

Тарас Синяговський, депутат Полтавської міської ради, відмітив, що теорія та практика часто не співпадають – у житті, окрім законодавства, впливають інші фактори на прийняття рішень. Тож вчитися корисно, але потрібно пам’ятати і про специфіку місцевих рад.

Конфлікт інтересів – одна з вузьких міст у діяльності посадових осіб та депутатів. Особливо це депутатів місцевих рад, які не отримують заробітної плати, та мають суміщати представлення інтересів громади з іншою діяльністю. Наразі для місцевих обранців ця сфера регулюється законами «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про запобігання корупції», але довгий час питання залишалося неврегульованим. Лише прийняття методичних рекомендацій НАЗК у вересні 2017 року прояснило ситуацію.

DSC_0057

Участь у заході взяли депутати, їх помічники та представники Полтавської міської ради, районних у місті Полтава рад, районних рад.

***

Громадська кампанія з “Атестації депутатів місцевих рад” започаткована Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» та реалізується в партнерстві з громадськими організаціями з інших областей України. Антикорупційний компонент Атестації депутатів місцевих рад реалізується в рамках проекту ООО ВГО “Комітет виборців України” “Доброчесні місцеві депутати” за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії. За реалізацію ініціативи в Полтавській області відповідає АЦ Бюро економічних та соціальних досліджень.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

РПР закликає розслідувати напад на активіста під час акції біля Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

Медичні працівники Черкащини забезпечуватимуть сталі послуги для людей із ВІЛ

Розпочався набір на Сертифікатну програму із англійського права та правничих навичок

«Шерифи», «нічний патруль» та центр безпеки: як Бутенківська громада захищається від злодіїв

Опитування для вивчення можливостей впровадження реформи соціальних послуг

Нові правила загалом полегшили людям доступ до судочинства