Половина вітчизняних політичних партій хочуть бути «прозорими» лише на словах

Половина політичних партій, котрі взяли участь у цьогорічних місцевих виборах і до яких звернулися представники коаліції «Прозорі ради» з пропозицією підписати меморандум про впровадження на ...

вибори
Половина вітчизняних політичних партій хочуть бути «прозорими» лише на словах

Половина політичних партій, котрі взяли участь у цьогорічних місцевих виборах і до яких звернулися представники коаліції «Прозорі ради» з пропозицією підписати меморандум про впровадження на Львівщині низки  важливих антикорупційних норм, відмовилися це зробити. Про це йшлося під час оприлюднення результатів всеукраїнської громадської кампанії «Прозорі ради» у Львівській області» у Львівському прес-клубі.

Нагадаємо, Всеукраїнська коаліція «Прозорі Ради» була створена влітку 2015 року і наразі  охоплює місцеві організації в 17 регіонах України. Сама ж коаліція була створена для моніторингу органів місцевої влади на предмет впровадження нових антикорупційних норм. До жовтня члени коаліції провели аналіз 56 органів місцевої влади на відповідність їх документів 21 антикорупційній нормі, які були передбачені нещодавно прийнятими Законами України, та надали рекомендації для цих органів влади.

Відтак, лише партії «Самопоміч», «УКРОП», «Сила Людей», «Демократичний Альянс», «Народний Контроль», «Воля» та «Українська галицька партія» погодилися на Львівщині підтримати означені  зміни. Натомість такі партії як «БПП-Солідарність», «Батьківщина», «Радикальна партія» та ряд інших популярних партій відмовилися або зігнорували підписання згаданого  меморандуму. Зокрема, документ стосувався норм щодо виконання 6 Законів України: «Про місцеве самоврядування», «Про доступ до публічної інформації», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про запобігання корупції», «Про здійснення державних закупівель», «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок та дітей». Він  передбачає запровадження доступу громадян на засідання міської ради, її комітетів, комісій, оприлюднення рішень сесії ради, виконкому, порядку публікації проектів рішень, порядку звітування депутатів перед громадою, порядку запобігання конфлікту інтересів, механізму ініціювання громадських слухань, місцевої ініціативи тощо.

«Ми  намагалися прокомунікувати з усіма політичними партіями, які балотуються у місцеві ради Львівщини. На жаль, далебі  не всі відгукнулись на наш заклик, а частина партій просто проігнорували цю ініціативу. Але хочемо наголосити, що ми відкриті до співпраці і до виборів ще є можливість долучитися до цієї всеукраїнської кампанії», – кажеІван Спринь, експерт «Української галицької асамблеї».

«У 2014-2015 роках Верховна Рада прийняла ряд важливих антикорупційних законів, які направлені на протидію корупції на місцях, – натомість  пояснює аналітик кампанії, експерт Центру політичних студій та аналітики Олександр Кульчицький. – Проте в самих місцевих радах ці норми так і не запрацювали – депутати міськ- та облрад саботують їх впровадження. Підписання цього меморандуму добре показує, хто є хто в українській політиці. Стає одразу зрозуміло, хто зацікавлений в тому, щоб міняти правила гри для місцевих рад, а хто навідріз відмовляється впроваджувати нові антикорупційні норми».

Автор: Ігор Галущак


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями