Податкові пільги для підприємців на час воєнного стану

Запровадження воєнного стану в Україні у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації внесло свої корективи в усі сфери суспільних відносин. В умовах воєнного стану з певними проблемами ...

Додано:
polbvpd

бізнес
Податкові пільги для підприємців на час воєнного стану

Запровадження воєнного стану в Україні у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації внесло свої корективи в усі сфери суспільних відносин. В умовах воєнного стану з певними проблемами зіткнулися і підприємці, прибутки яких значно знизилися, а в місцевості де ведуться бойові дії, та у зруйнованих містах громадяни опинилися у зовсім скрутному становищі і робота усіх закладів та підприємств зупинилася.

Саме тому 15 березня 2022 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» № 2120-IX, який покликаний підтримати громадян та бізнес на період дії правового режиму воєнного стану.

Дія зазначеного Закону поширюється і на підприємців – платників єдиного податку 1-ї та 2-ї груп. З 1 квітня 2022 року і до припинення дії правового режиму воєнного стану, підприємці можуть не сплачувати єдиний податок.

В даний період сплата єдиного податку є добровільною. При цьому, за період, в якому не сплачувався єдиний податок підприємцями 1-ї та 2-ї груп, податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця заповнювати не потрібно.

Також, підприємців звільнили і від обов’язку сплати єдиного соціального внеску (далі — ЄСВ). Так, з 1 березня 2022 року та 12 місяців після припинення воєнного стану, фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, мають право не сплачувати ЄСВ за себе. В такому випадку, розрахунок ЄСВ у складі податкової декларації також заповнювати не потрібно.

Законом передбачена і можливість для роботодавців – платників єдиного податку, які обрали спрощену систему оподаткування, не сплачувати ЄСВ за працівників, яких було призвано під час мобілізації на військову службу, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 «Про загальну мобілізацію». ЄСВ за таких працівників на час мобілізації буде сплачуватись із державного бюджету.

Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу громадяни можуть звернувшись до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40 (на період військового часу працюємо дистанційно) або за телефоном (0532) 56-02-88. Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).

Крім того, отримати правову допомогу можна дистанційно:
• скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням, або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», перейшовши за посиланням;
• у месенджерах Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html та Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html;
• у кабінеті клієнта на сайті системи БПД https://cabinet.legalaid.gov.ua/;
• правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid, що розміщена за адресою www.wiki.legalaid.gov.ua.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Стандарти журналістики в умовах війни»: у Медіацентрі Україна відбулась дискусія за участю відомих медійників

Війна, довкілля та суспільство: в Медіацентрі Україна обговорили актуальність проблем екології під час війни

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

"Близькі": проєкт підтримки окупованих територій триває

У Полтаві відбувся круглий стіл з теми облаштування місць проживання для вимушених переселенців

Обстріли цивільних об'єктів росіянами лишаються стабільно високими, жителів окупованих територій змушують приймати громадянство РФ — СЦГІ