Почали зміни з себе: як громадська організація зі Змієва зростає та підтримує громаду під час війни

Велика й згуртована команда, проєкт у партнерстві з міжнародною організацією, регулярні заходи та підтримка для мешканців громади: під час війни ГО «Молодь Зміївщини» зі Змієва, що в 40 км від ...

Додано:
Shevtsov.Mykhailo

IMG_9038
Почали зміни з себе: як громадська організація зі Змієва зростає та підтримує громаду під час війни

Велика й згуртована команда, проєкт у партнерстві з міжнародною організацією, регулярні заходи та підтримка для мешканців громади: під час війни ГО «Молодь Зміївщини» зі Змієва, що в 40 км від Харкова, показує чудові результати. Хоча півтора роки тому вона складалася лише з двох засновників, які й самі зі скепсисом ставилися до власної ініціативи.  

IMG_9190  

Народження організації 

Громадську організацію «Молодь Зміївщини» зареєстрували в лютому 2021 року двоє молодих зміївчан — Анастасія та Артем. До цього їх спонукала відсутність можливостей для молоді в громаді й невіра в здатність влади забезпечити молодим людям розвиток.   

«Хотілося саме розвитку для молоді. Щоб відбувалось щось в місті, щоб ми могли об’єднувати молодь і робити щось добре, класне, а не збиратися як завжди в парку або на річці з алкогольними напоями…» 

Тоді команда взяла участь у проєкті «Зміцнення громадянського активізму серед молоді», де можна було отримали супровід під час реєстрації, пройти навчання й поборотися за грант на власний проєкт. І хоча кошти отримати не вдалося, команду це не зупинило. Зізнаються, що мали скепсис щодо майбутнього, але все ж хотілось спробувати, дізнатись, які можливості створює громадське об’єднання.  

Довоєнні ініціативи 

Новостворена організація обрала основним напрямом роботи розвиток молоді та залучення молодих людей до змін.  

«Найбільшою ціллю нашою було активізувати молодь, щоб молодь почала щось робити, сама для себе робити, а не чекати, поки хтось зробить» 

 IMG_5581

Першою акцією «Молоді Зміївщини» стала толока: разом з містянами очистили від сміття невелику річку. Згодом команда взялася за модернізацію «Молодіжного форуму», який проходив щороку в Змієві. За ініціативи ГОшки здебільшого розважальний захід став платформою для обговорення проблем різних округів громади та спільного пошуку рішень.  

У 2021 році до Дня Святого Миколая «Молодь Зміївщини» влаштувала благодійну акцію «Подаруй дитині свято». Півтора місяці організація збирала в містян іграшки, матеріали для творчості, смаколики для дітей у скрутних життєвих обставинах. Спочатку думали, що ледве зможуть підтримати 50 дітей, але в результаті свято подарували 153 дівчатам та хлопчикам.  

«Це був дуже серйозний поштовх, коли про нас почали розмовляти, і вже [з’явився] певний блок довіри, що [є] громадська організація з певним своїм ім’ям, що їм можна довіряти, що вони працюють» 

 61c18f9cd69b361c18f3e94694

Крім цього, до війни «Молодь Зміївщини» провела найбільший на Сході Україні наметовий фестиваль «Zmiiv Tour Fest», влаштовувала кінопокази, спортивні змагання, а також відправляла молодь громади на навчання сучасним навичкам, наприклад, фандрайзингу та медіаграмотності.   

Робота під час війни 

Через декілька днів після початку повномасштабного вторгнення команда ГО стала волонтерити. Кажуть, що тоді побачили гостру нестачу робочих рук. «Молодь Зміївщини» розвантажувала й сортувала гуманітарку, збирала набори для військових та цивільних. Допомагати захисникам України вони продовжують і зараз.  

Коли до Зміївської громади почали їхати жителі Харкова та інших громад області, де велись активні бойові дії, «Молодь Зміївщини» створила чат, у якому допомагала переселенцям з пошуком житла, речей і харчування. Так, 25 сім’ям вдалося знайти прихисток, а близько 300 переселенців отримали гуманітарну допомогу.   

IMG_7332 

У червні «Молодь Зміївщини» долучилася до втілення всеукраїнського проєкту «Спільно. Точки зустрічі» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Цей проєкт спрямований на підтримку підлітків та дітей, а також їхніх батьків, які постраждали через війну. Тепер жителі Зміївщини з маленькими дітьми можуть отримати гуманітарну допомогу, наприклад, дитяче харчування, яке не знайти в магазинах. Доросліші діти займаються малюванням і народною творчістю, старші підлітки підтягують англійську, а всіх охочих жителів громади в межах проєкту вчать поводитися з вибуховими предметами й надавати домедичну допомогу. 

289245508_393570259498056_1121885606228751990_n

Команда та мотивація 

З початку повномасштабної війни до організації долучилося 15 нових членів, хлопців та дівчат, які одразу включилися в роботу. Натомість жоден член організації з початку війни не сказав «я не з вами». Під час військової агресії важливість команди виступила на перший план. 

«Команда – це найголовніший, найцінніший ресурс» 

 IMG_9038

Кістяк команди — це молодь від 18 до 25 років. За професією та захопленнями люди дуже різні: журналісти, майстри спорту, депутати, майбутні актори й музиканти, працівники сфери економіки. Об’єднує їх бажання покращити життя в громаді та в країні загалом. А зробити це, на їхню думку, можна лише розпочавши зміни з себе.   


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Детінізація тютюнового ринку та результати євроінтеграційної акцизної політики в Україні

Акліматизуватись до змін в часи кризи

Курс з цифрової освіти для українських школярів продовжує роботу у 2024 році

Запровадження громадського бюджету в умовах воєнного стану: роз’яснення експертів U-LEAD

«Майдан навчив нас вірити у перемогу»: обговорення документального фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж»

День пам’яті майданівця та Героя України Тараса Матвіїва провели у Музеї Майдану