Планували один, сталося два: у Києві відбулися покази документальної стрічки «Така робота»

У столичному кінотеатрі «Жовтень» 18 квітня пройшла презентація фільму «Така робота», присвяченого секс-працівницям. Глядачів зібралося настільки багато, що організаторам довелося проводити два ...

Додано:
kobzar

Така робота
Планували один, сталося два: у Києві відбулися покази документальної стрічки «Така робота»

У столичному кінотеатрі «Жовтень» 18 квітня пройшла презентація фільму «Така робота», присвяченого секс-працівницям. Глядачів зібралося настільки багато, що організаторам довелося проводити два кінопокази.

У чинному «Класифікаторі професій України» немає жодної згадки про «секс-роботу». Але секс-працівниці є. Їх не може не бути. Бо, скільки існує людство і секс, стільки ж побутує комерційний секс. Проте українське суспільство закриває очі на дану тематику, законодавство залишається каральним по відношенні до осіб, що обрали для себе «сороміцьку» роботу, а правоохоронці й нині роблять на долях людей свої «показники».

У фільмі така «Така робота» три жінки розповідають про свою роботу. Про перший досвід, а іноді й перше кохання. Про суть своєї професії. Три героїні, три відверті історії із життя секс-працівниць.

Стрічка є частиною великого проекту, що започаткувала команда в Будапешті (Програма здоров’я Фундації відкритого суспільства) спільно з правозахисниками, які займаються темою секс-працівниць. На цей проект були запрошені 8 країн. Кожна зі свого боку мала відобразити секс-роботу такою, якою вона є в даній країні. Від України фільм «Така робота» на замовлення ВБО «Легалайф-Україна» зняла студія Real Stories Production, яка має гасло: «Мовою мистецтва про права людини».

На презентацію стрічки у кінотеатрі «Жовтень» очікував справжній аншлаг. Тому організаторам довелося проводити 2 кіносеанси поспіль. І після кожного з них у вестибюлі відбувалося жваве обговорення.

DSC04814

Глядачі задавали питання, висловлювали свої думки, підтримували авторів у прагненні відобразити життя секс-працівниць без прикрас, але й без «згущення фарб» – таким, яким воно є.

За словами режисерки фільму Ксенії Кравцової, її кіно показує працівниць комерційного сексу, у першу чергу, як жінок. В яких є свої бажання, свої мрії, свій шлях до роботи, яку вони обрали.

А керівниця «Легалайф-Україна» Наталія Ісаєва (у минулому – сама секс-працівниця), наголосила на тому, що необхідно захищати права цих людей, адже їм потрібна безпека. Потрібні зміни, щоб ці люди не відчували насильства ні з боку правоохоронних органів, ні з боку бандитів, ні з боку інших оточуючих.

За словами Ісаєвої, стрічка намагається показати, що в кожного є вибір, і кожен вибір потрібно зрозуміти. Варто поважати й вибір, який зробили секс-працівниці, необхідно переглянути відношення до потреб людей.

«Водночас, звісно, ми категорично проти втягування в цю діяльність неповнолітніх і проти експлуатації (торгівлі людьми), коли жінок примушують займатися секс-роботою», – підкреслила правозахисниця.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Спільна заява представників громадянського суспільства та громадських організацій щодо перших політичних кроків Президента України Володимира Зеленського

Татарбунарський районний суд Одеської області підвищує довіру серед молоді

Тернопіль об’єднає молодь зі всієї України

До 140-річчя Симона Петлюри Інститут інститут національної пам’яті презентував відеоролик

Що «нареформували» уряд, парламент та НБУ за січень-березень 2019?

У Сумах відбувся «День кар’єри ЄС»