Підтримка сталого еко-середовища в громадах: нові виклики

26 вересня відбулася друга інформаційна он-лайн зустріч в рамках проєкту «Будуємо успішну Білокуракинську селищну громаду разом! Стратегічні кроки розбудови сталого еко середовища» за участю ...

Додано:
lekotan

pexels-philipp-m-100582
Підтримка сталого еко-середовища в громадах: нові виклики

26 вересня відбулася друга інформаційна он-лайн зустріч в рамках проєкту «Будуємо успішну Білокуракинську селищну громаду разом! Стратегічні кроки розбудови сталого еко середовища» за участю експертів громадських організацій з Луганської, Донецької, Запорізької областей та представників Луганської ОВЦА. Під час зустрічі учасники обговорили можливості та досвід проведення моніторингу стану довкілля та існуючих екологічних проблем в територіальних громадах, які визначено такими, де відбуваються активні бойові дії. Це безпосередня шкода від обстрілів, горіння військової техніки, розливу нафтопродуктів чи отруйних речовин у ґрунт або водойми, вирубки та підпалів лісів, знищення флори та фауни тощо.  Але головне, втрата контролю державою над частинами території призвела до втрати над станом довкілля на цих територіях. Зараз ситуація в регіонах привернула увагу, насамперед, до соціально-гуманітарних питань, забравши увагу від екологічних проблем. Багато громадських організацій, які працювали в сфері захисту довкілля, зараз забезпечують потреби ВПО. Але учасники відмітили, що робити щось треба.

 Як громади та громадські організації можуть зараз впливати на ситуацію? Жителі громад зазвичай чудово розуміють всі негативні фактори у сфері екології. Їх турбує якість повітря, якість питної води та проблеми зі сміттєзвалищами, ризики, пов’язані з радіаційним фоном. В зв’язку з цим, громади можуть проводити різноманітні еко заходи, спільні акції, звертати увагу органів влади та об’єднуватися для зміни показників екологічного стану. Зі свого боку, органи влади можуть направити зусилля на розширення та автоматизацію систем екологічного моніторингу, контролю та екологічної звітності. Наприклад, екологічний моніторинг повітря та викидів в атмосферу, автоматизований радіологічний моніторинг навколо атомних станцій, моніторинг ґрунтових вод; моніторинг геолокацій, пожеж тощо.

Захід проведено ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Будуємо успішну Білокуракинську селищну громаду разом! Стратегічні кроки розбудови сталого еко середовища» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

#IRF

 #EU4USociety

#ПрямуємоРазом

#MovingForwardTogether.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Де в Україні навчатись цивільному захисту?

Які правові потреби в українців під час війни - результати дослідження

Календар "Твій дзен - 2023": для ментального здоров’я команди і допомоги ЗСУ

Лікарня з Новгород-Сіверського просить 11 млн грн коштів проєкту United24 на ремонт приміщення - StateWatch

Психологиня Наталія Сабліна: ми не одразу бачимо травму війни

Як пенсіонерка з Дніпропетровщини заснувала волонтерський центр «Павутинка»