Підготовка тренерів щодо запобігання емоційного та професійного вигоряння в Україні

Друга частина навчання в рамках проекту «Працювати інтенсивно без вигоряння» для правозахисників та активістів, які вчаться бути тренерами  в тематиці профілактики вигорання, була присвячена ...

Додано:
Center Ahalar

DSC09310
Підготовка тренерів щодо запобігання емоційного та професійного вигоряння в Україні

Друга частина навчання в рамках проекту «Працювати інтенсивно без вигоряння» для правозахисників та активістів, які вчаться бути тренерами  в тематиці профілактики вигорання, була присвячена моделюванню авторських програм для тренінгів.  Він проходив на базі Освітнього дому з прав людини у місті Чернігові. Організований ГО “Центр гуманістичних технологій “АХАЛАР” (Чернігів). Майбутні тренери прибули на заняття з усієї країни.

Початок семінару почався зі згадування кожним змін, які відбулися після першого тренінгу.

Нагадуємо, що перший тренінг “Профілактика емоційного та професійного вигоряння» проходив в січні. Детальніше можна ознайомитись за посиланням http://ahalar.org/news/638

За ці дні тренінгу учасники програми встигли розглянути такі аспекти методології проведення групових занять, як:стадії розвитку, які проходить група в процесі тренінгу

  • важливі моменти, які необхідно врахувати при підготовці тренінгу
  • як конструювати день
  • методи роботи з групою
  • компетенції тренера
  • цінності важливі для тренера та групи

Важливим моментом є також визначення цільової аудиторії, для якої тренінг з емоційного вигоряння буде цікавим, сприйнятливим та корисним. Кожен тренер повинен розуміти яким арсеналом знань та компетенцій має володіти саме для цієї цільової аудиторії. Також в його скарбничці повинно бути багато практичних методів, необхідних для проведення саме такої форми навчання, як тренінг. 

20% теорії та 80% практики – такий баланс дозволяє  учаснику найбільш ефективно засвоїти новий досвід та інформацію. На тренінгу використовувалися методи з різних напрямків, які займаються питанням вигорання «хелперів». Це й майндфулнес, арт-терапія, гештальт терапія, психологія орієнтована на процес, тілесна терапія та інше.  Наприклад, про необхідність впровадження в своє життя змін, щоб подолати «невидимого ворога» – синдром вигоряння, говорили на прикладі піраміди Ділтса, було багато практики в малих групах, двійках.

Для тренерів та авторів проекту важливі відгуки  учасників, які вони написали після семінару:

«Уезжаю с чувством уверенности в себе как специалисте, готовым вести свои программы и распространять информацию о важности профилактики выгорания  и  готовности проводить практические занятия для помощи людям, подверженным выгоранию.

Программа была организована так, что нам легко и интересно воспринимался учебный материал, его применять и готовить материалы для самостоятельной работы.»

Ще один відгук учасниці про актуальність цієї теми та важливість сформованості команди:

«Это была уникальная возможность не только научиться новым методам проведения тренинга, но и «проработать» свои личные внутренние процессы.

Хочется отметить профессиональную работу тренеров, организованное пространство и сбалансированную программу самого тренинга. В самой группе между участниками сложились доверительные отношения. Уверена, что на данном этапе мы являемся единственным в Украине сформированным сообществом, которое готово помогать людям справиться со стрессом и профессиональным выгоранием,поддерживать друг друга и делиться опытом, продвигать именно это направление деятельности.

Вопросы помощи себе и другим людям, особенно во время стресса и выгорания, особенно актуальны сейчас для граждан Украины »

Саме фідбек від учасників буде мати вплив на подальшу працю в рамках реалізації проекту. Тому, що наступним етапом, буде створення та проведення кожним учасником програми авторського тренінгу для цільової аудиторії на місцях. Важливим інноваційним інструментом в цьому проекті є коучинговий та консультативний супровід учасників протягом усього проекту.

Проект «Працювати інтенсивно без вигоряння» реалізує CENTER AHALAR – member of Educational Human Rights House – Chernihiv за підтримки Фонду Домів прав людини (House to House). 

Партнери проекту – Освітній дім з прав людини у місті Чернігові


 

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася нова система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи