Підбито підсумки гендерного моніторингу регіональних медіа 2019 р.

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волині і Незалежна громадська мережа прес-клубів України завершили гендерний моніторинг регіональних медіа 24 областей України. Згідно отриманих даних, найвищий ...

гендер
Підбито підсумки гендерного моніторингу регіональних медіа 2019 р.

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волині і Незалежна громадська мережа прес-клубів України завершили гендерний моніторинг регіональних медіа 24 областей України. Згідно отриманих даних, найвищий показник гендерної чутливості – 41% – продемонстрували вінницькі медіа. На другому місці – кіровоградські (40%), на третьому – волинські, львівські і харківські видання (по 39%), лише на 1% менше – у запорізьких.

Monitoring results _dynamics_2017-2019 (02)

Загальний Індекс гендерної чутливості* регіональних медіа склав 34%, що на 7% більше, ніж у 2017 році (27%). Помітний зріст кількості жінок як залучених експерток: у друкованих виданнях – на 2%, в інтернет-медіа – на 3%. Кількість героїнь матеріалів у друкованих ЗМІ, навпаки, знизилася – на 2%, тоді як в інтернет-виданнях лишилася на тому ж рівні.

З даних моніторингу стало очевидним, що саме широке вживання фемінітивів суттєво вплинуло на Індекс гендерної чутливості медіа: у 2019 році їх стало на 12% більше, ніж у 2017. Хоча моніторингові дані по окремих областях показують високий відсоток присутності жінок і як експерток, і як героїнь матеріалів (особливо – у харківських, дніпропетровських, кіровоградських медіа) .

Більше моніторингових даних – на сайті Волинського прес-клубу.

Мета моніторингу – виявлення та аналіз рівня гендерної чутливості регіональних медіа.

Методологія моніторингу

Для моніторингу в 24 областях України обрано по 5 найтиражніших друкованих ЗМІ і 5 найпопулярніших інтернет-видань. Аналізу підлягали всі суспільно-політичні матеріали друкованих ЗМІ та стрічки новин онлайн-медіа.

Аналіз було здійснено за такими критеріями:

  • у матеріалах на яку тематику (політика, економіка, освіта, медицина, культура, спорт, війна, волонтерство, розваги та ін.) присутні жінки і чоловіки як героїні / герої (про кого пишуть), експертки / експерти (котрі дають коментарі, висловлюють думку з певного питання);
  • як часто медіа вживають фемінітиви (іменники жіночого роду) на позначення професій, посад, видів діяльності жінок;

Перша хвиля моніторингу проведена у 2017 році (упродовж лютого і серпня), друга хвиля – у 2019 році (моніторинг тривав у лютому, квітні, червні і серпні із 11 по 17 число).

___________________

Гендерний моніторинг журналістських матеріалів регіональних видань проведений у межах проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», який реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Стартувала робота над проєктом «Скажи «Так!» життю після збройного конфлікту»

Посол Латвії в Україні зустрівся з переселенцями та активістами в Херсоні

У  Бахмутському бюро правової допомоги допомогли встановити факт належності правовстановлюючого документу

V-Corp — проєкт підтримки бізнесів ветеранів/ок

Історія створення першого Сходознавчого видавництва України "Сафран"

Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» запрошує до співпраці народних депутатів