“Українська мережа за права дитини” закликає владу забезпечувати права дитини на виховання у родині
"Українська мережа за права дитини" закликає Президента, Прем’єр-Міністра та Голову ВР забезпечувати права дитини на виховання у родині.Запрошуємо вас приєднатись до підписання петиції за ...
Додано:
Anastasiia Dereko

“Українська мережа за права дитини” закликає Президента, Прем’єр-Міністра та Голову ВР забезпечувати права дитини на виховання у родині.
Запрошуємо вас приєднатись до підписання петиції за посиланням: https://forms.gle/kdNdqsAP3AmK7nFG6
Громадська спілка «Українська мережа за права дитини», що об’єднує представників 19 членів-організацій та 6 асоційованих членів з усіх регіонів України, серйозно стурбована останніми рішеннями і заявами вищих посадових осіб держави, які ведуть до повного відкату реформи системи інституційного догляду, і зводять нанівець багаторічні зусилля громадянського суспільства у створенні системи захисту дітей, вільної від інтернатів.
Ми звертаємося до Президента України, Прем’єр-Міністра і Голови Верховної Ради з рішучим проханням дотримуватися і забезпечувати повне виконання Конвенції ООН про права дитини, зокрема гарантувати забезпечення права дитини на виховання у родині.
Ми вимагаємо від Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля скасувати доручення №35645/0/1-20 від 21 серпня 2020 року щодо внесення змін до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 року, а також до Постанови №586 від 01.06.2020 року «Про Порядок зарахування дітей на цілодобове перебування до закладів, які здійснюють інституційний догляд і виховання дітей», оскільки пропоновані зміни повністю суперечать визначеній державній політиці та ігнорують право дитини на виховання у родині.
Натомість закликаємо Уряд та відповідні Міністерства спільно працювати із неурядовими організаціями над розвитком послуг, сімейних форм виховання, створенням таких умов на рівні громади, щоб діти мали можливість повністю реалізовувати усі свої права, у тому числі право на освіту, без порушення права на виховання у родині.
Кількість необхідних голосів – 100.
Повний зміст звернення тут: https://bit.ly/2GiHC4l