Перспективи інтеграції ВПО у об’єднані територіальні громади: думка експертів

30 листопада в Українському кризовому медіа-центрі відбулася прес-конференція «Перспективи інтеграції ВПО у об'єднані територіальні громади, врахування політики децентралізації під час розробки ...

38025795034_90cca7fc9b_k
Перспективи інтеграції ВПО у об’єднані територіальні громади: думка експертів

30 листопада в Українському кризовому медіа-центрі відбулася прес-конференція «Перспективи інтеграції ВПО у об’єднані територіальні громади, врахування політики децентралізації під час розробки стратегічного плану інтеграції ВПО» за участі представників МТОТ та програми «Радники з питань ВПО».

Уряд схвалив нову Стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішньо переміщених осіб на період до 2020 року. «Метою стратегії та її ключовими цілями є забезпечення для ВПО права на житло, права власності, пенсійне та соціальне забезпечення, конкуренції на ринку праці, права на освіту, медичне обслуговування, виборчі права, а також підтримка об’єднаних громад в процесі інтеграції внутрішньо переміщених осіб. […] Ми намагалися враховувати не лише потреби внутрішньо переміщених осіб, але й приймаючих громад», – розповіла Ірина Калупаха, начальник Управління з питань внутрішньо переміщених осіб та гуманітарного співробітництва Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ), під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Аналіз за жовтень-листопад 2017 року показав, що найбільшими проблемами для ВПО залишається відсутність постійного місця проживання. Без прописки переселенці не можуть бути занесені до єдиного реєстру мешканців об’єднаних територіальних громад і, відповідно, отримувати державні субвенції на медицину та освіту. Ще одна проблема – виплати пільг та субсидій. «Ми розглядали бюджет на наступний рік. Що нас занепокоїло – це спроба перекласти на місцеві бюджети виплату пільг та субсидій. ВПО є отримувачами пільг та субсидій, і ми не впевнені, що всі ОТГ за власний рахунок зможуть покрити ці витрати. Це може створити додаткову суспільну напругу серед ВПО», – розповіла Ольга Аверіна, радниця з питань внутрішньо переміщених осіб у Харківській області програми «Радник з питань ВПО».

Ольга Аверіна звернула увагу, що зараз закон України, який регламентує діяльність об’єднаних територіальних громад, не містить жодних положень про внутрішньо переміщених осіб. «Досі ніхто не переймався тим, який ресурс ВПО несуть для приймаючих громад, а він є дуже значним. Для залучення ВПО як ресурсу об’єднаних територіальних громад необхідні термінові зміни та доповнення до законів України «Про місцеве самоврядування», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про співробітництво територіальних громад», – зазначила вона.

Ці та інші проблемні питання врахують у План заходів з реалізації стратегії. Основою для фінального документу стануть напрацювання програми програмою «Радник з питань ВПО», розповіла Анастасія Одінцова, радниця з питань ВПО Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України програми «Радник з питань внутрішньо переміщених осіб».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Щоб було без "хламу": у Краматорську стартував масштабний проєкт щодо поліпшення стану реклами

Вікі любить пам'ятки: за кількістю фото Україна посіла перше місце

Тут курять. Чому необхідно посилювати антитютюнове законодавство

Новий комікс про журналістську етику від Олександра Грехова

Mezzanine, Masterskaya та Інститут звуку отримали грантову підтримку від «Креативної Європи»

Громадський центр правосуддя подав скаргу до Європейського суду з прав людини щодо порушення Україною права на справедливий суд