Перемога громадськості у судовій справі по “сланцевому газу”

28 січня 2016 року Вищий адміністративний суд України ухвалив рішення на користь ГО "Донецький екологічний рух" та ЕГО "МАМА-86" проти Донецької обласної ради – скасовано рішення облради від 16 січня ...

судді 1
Перемога громадськості у судовій справі по “сланцевому газу”

28 січня 2016 року Вищий адміністративний суд України ухвалив рішення на користь ГО “Донецький екологічний рух” та ЕГО “МАМА-86″ проти Донецької обласної ради – скасовано рішення облради від 16 січня 2013 року “Про погодження проекту угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах ділянки Юзівська”.

Текст рішення.

Як це було.

Прийняття рішення про погодження проекту угоди з компанією “Шелл” щодо видобутку газу з ущільнених пісковиків (т.з. “сланцевого газу”) супроводжувалося численними громадськими протестами. Екологічні організації з усієї України провели значну експертну роботу й надали великий перелік заперечень, зауважень та пропозицій щодо планів з видобування “сланцевого газу” в Україні. Проте уряд та чиновники на місцях повністю ігнорували громадськість у цьому питанні, угода з “Шелл” була засекреченою, обговорень не відбувалося – замість них був !
суцільний піар.

16 січня 2013 року Донецька обласна рада своїм рішенням фактично надала “згоду місцевих громад” Донецької області на видобування “сланцевого газу” на Юзівській ділянці.

У лютому 2013 року екологічні громадські організації “Донецький екологічний рух” та “МАМА-86″ оскаржили це рішення в судовому порядку. Підставою для оскарження було порушення встановленого законом порядку оприлюднення та обговорення проекту рішення.

Звісно, що суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову, заперечивши саме право громадськості на обговорення. Апеляція також нічого не змінила.
Лише через 3 роки вища інстанція, переглянувши попередні судові рішення, встановила – громадськість має законне право на участь у обговоренні проектів рішень органів влади, на ознайомленнями з проектами таких рішень, на урахування висловленої думки. Ігнорування цього права призводить до недійсності рішень органів влади.

Судові рішення попередніх інстанцій скасовано. Позов задоволено. Рішення Донецької обласної ради від 16 січня 2013 року “Про погодження проекту угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах ділянки Юзівська” – скасовано.

Хоч судова справедливість у даному випадку запізнилася, проте зазначене рішення Вищого адмінсуду стане у нагоді громадським організаціям як наочний приклад для органів влади, до чого може призвести ігнорування громадського обговорення та громадської думки.

Сергій Денісенко
Донецький екологічний рух


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У Великому Кучурові на Буковині з’явився відкритий молодіжний простір

Настільна гра «Women IN: Leadership and Business»: жіноче лідерство та командна робота

Свіже тижневе в Просторовій Біржі Праці: вакансії в Києві, регіонах та віддалено

Експерти ГО "Інститут громадянського суспільства" провели менторські сесії щодо створення індустріальних парків та залучення інвестицій

Оголошено результати відбору молодіжних центрів у межах проєкту #МолодьТуТ

Освітяни Саратської громади на Одещині завершили комплексне навчання з домедичної підготовки