Партисипація в громадах під час війни: сучасні практики

Партисипація — це демократичний метод вирішення конфліктних ситуацій, який дозволяє винести на обговорення будь які питання, що хвилюють спільноту. Однак спрацювати цей метод може лише у тому ...

1
Партисипація в громадах під час війни: сучасні практики

Партисипація — це демократичний метод вирішення конфліктних ситуацій, який дозволяє винести на обговорення будь які питання, що хвилюють спільноту. Однак спрацювати цей метод може лише у тому випадку, коли громада активна — створює електронні петиції, надсилає запити на інформацію, безпосередньо звертається до представників влади і готова власними силами втілювати проєктні ініціативи.

 Через повномасштабне вторгнення громади по всій Україні зіштовхнулися з низкою викликів і перешкод для власного розвитку. Для їх вирішення необхідно застосовувати нові партисипативні методи і підходи. Саме такі нові практики успішної участі в розвитку громади, активізму та залучення мешканців і мешканок втілює ГО «Перспектива». За фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках суб-гранту проєкту Re:Ukraine project організація реалізує проєкт «Будуємо майбутнє разом!».

Ми розуміємо, що для відбудови громад і їх подальшого розвитку потрібно залучати грантові ресурси. А для цього потрібні плани відновлення та стратегії розвитку, які допомагатимуть нам усім залучати фінансування, реалізовувати проекти, працювати над розвитком – до цього всього дуже важливо залучати жителів.

В рамках проєктних заходів ми познайомились і обговорили, що зараз відбувається в громадах. Які є виклики і які потреби? Які запити населення? Що таке громадський бюджет і навіщо він потрібен? Які складнощі виникають у процесі залучення? Разом склали перелік пропозицій – як покращити життя в сільських громадах і підготували міні-проєкти для розвитку громад.

9

На підсумковій зустрічі учасники ділилися враженнями від участі в проєкті загалом, відпрацювали навички лідерства і командної роботи, «побудувавши» спільний проєкт, надали рекомендації та пропозиції щодо покращення проєкту, заходів і форматів.

3

Для поширення інформації про інструменти партисипації команда організації розробила буклети.

Усі напрацювання розглянули депутати двох партнерських громад Полтавщини – Новоселівської та Нехворощанської і включили частину з них до місцевих планувальних документів. А це свідчить про консенсус між владою і громадою для досягнення спільної мети – розвитку громади. Важливим результатом проєкту також стало формування ініціативних груп мешканців в кожній з громад, які готові змінювати свої громади, свою країну.

Публікація підготовлена в рамках суб-гранту проєкту Re:Ukraine project за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується ГО «Інститут аналітики та адвокації». Її зміст є виключно відповідальністю суб-грантера проєкту Re:Ukraine (ГО «Перспектива») і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

#ІАА #Прямуємо разом #EU

#Будуємо_майбутнє_разом!


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Цивільні полонені та їхні родини майже не знають про свої права – правозахисники

Топ-6 запитань про конкурс підтримки для громад щодо документування воєнних злочинів та застосування міжнародного гуманітарного права

Освітня громадська організація Junior Achievement Ukraine отримує статус повноправного члена всесвітньої мережі JA Worldwide

Створення офісу МКС в Україні – новий рівень співпраці України та МКС

Уроки волонтерства у школах підтримують досвідчені активісти та знаменитості

Громади можуть витрачати вільний залишок бюджету лише на певний перелік напрямів