Партнерство для кращого майбутнього: у Запоріжжі відбувся форум на тему відновлення та розвитку громад
12 листопада у Запоріжжі відбувся форум "Партнерство для кращого майбутнього: відновлення та стратегічний розвиток громад", який зібрав представників влади, громадського сектору та експертного ...
Додано:
Wanir

12 листопада у Запоріжжі відбувся форум “Партнерство для кращого майбутнього: відновлення та стратегічний розвиток громад”, який зібрав представників влади, громадського сектору та експертного середовища.
Спікер(к)и підняли різноманітні теми, що безпосередньо торкаються щоденного життя містян.
- Вікторія Агентаєва, директорка Інституту розвитку міста Запоріжжя, наголосила на важливості партнерства між усіма зацікавленими сторонами для сталого відновлення громади.
- Олександра Гліжинська, голова наглядової ради Інституту “Республіка”, та Анна Єрьоменко, координаторка ВІ “Активна Громада” в м. Запоріжжя, презентували дослідження “Вплив та консолідація зацікавлених сторін у відновленні та стратегічному розвитку громад” та місцевий контекст на сьогодні.
- Денис Васильєв, співзасновник ГО “Центр розвитку бізнес-технологій та культури”, підняв питання безпеки в інформаційному середовищі та ролі комунікацій у кризових ситуаціях.
- Віталій Манич, начальник Чернігівської селищної військової адміністрації, поділився досвідом розробки стратегічних рішень в кризових умовах і, зокрема, для релокованих до міста Запоріжжя громад.
- Тетяна Жавжарова, голова ГО “Екосенс”, розповіла про можливості “зеленого” відновлення як основи для стійкого розвитку громад.
- Валерія Морозова, голова ГО “HeroU”, показала шлях, який пройшли місцева влада та громадськість до широкого використання громадських слухань.
- Аскад Ашурбеков, директор Агенції регіонального розвитку Запорізької області, підкреслив важливість співпраці між владою та громадськістю для ефективного розвитку громад.
- Людмила Остапенко, координаторка Схід SOS, висвітлила переваги співпраці з благодійними фондами та гуманітарними місіями для підтримки локальних ініціатив.
- Запоріжжя має стати більш суб’єктним і впливати на прийняття рішень на національному та міжнародному рівні, бути більш присутнім в інформаційному просторі.
- Під час розробки місцевої стратегії має враховуватись і альтернативна думка, що сприятиме прийняттю більш якісних стратегічних рішень.
- Розширити роль громадського сектору – без активної участі громадських організацій залучити інвестиції в громаду буде важче.
- Проблеми екології для Запоріжжя є важливішими навіть за питання безпеки в умовах війни. Місто потребує комплексного підходу до вирішення цих викликів.
- На кожному етапі розробки рішень мають бути свої інструменти: опитування для вивчення проблем, круглі столи й фокус-групи для обговорення ідей, громадські слухання для прийняття рішень.