Партнерство для кращого майбутнього: у Запоріжжі відбувся форум на тему відновлення та розвитку громад

12 листопада у Запоріжжі відбувся форум "Партнерство для кращого майбутнього: відновлення та стратегічний розвиток громад", який зібрав представників влади, громадського сектору та експертного ...

Додано:
Wanir

466756120_9088092437876691_1490111269411940636_n
Партнерство для кращого майбутнього: у Запоріжжі відбувся форум на тему відновлення та розвитку громад

12 листопада у Запоріжжі відбувся форум “Партнерство для кращого майбутнього: відновлення та стратегічний розвиток громад”, який зібрав представників влади, громадського сектору та експертного середовища.

Спікер(к)и підняли різноманітні теми, що безпосередньо торкаються щоденного життя містян.

  • Вікторія Агентаєва, директорка Інституту розвитку міста Запоріжжя, наголосила на важливості партнерства між усіма зацікавленими сторонами для сталого відновлення громади.
  • Олександра Гліжинська, голова наглядової ради Інституту “Республіка”, та Анна Єрьоменко, координаторка ВІ “Активна Громада” в м. Запоріжжя, презентували дослідження “Вплив та консолідація зацікавлених сторін у відновленні та стратегічному розвитку громад” та місцевий контекст на сьогодні.
  • Денис Васильєв, співзасновник ГО “Центр розвитку бізнес-технологій та культури”, підняв питання безпеки в інформаційному середовищі та ролі комунікацій у кризових ситуаціях.
  • Віталій Манич, начальник Чернігівської селищної військової адміністрації, поділився досвідом розробки стратегічних рішень в кризових умовах і, зокрема, для релокованих до міста Запоріжжя громад.
  • Тетяна Жавжарова, голова ГО “Екосенс”, розповіла про можливості “зеленого” відновлення як основи для стійкого розвитку громад.
  • Валерія Морозова, голова ГО “HeroU”, показала шлях, який пройшли місцева влада та громадськість до широкого використання громадських слухань.
  • Аскад Ашурбеков, директор Агенції регіонального розвитку Запорізької області, підкреслив важливість співпраці між владою та громадськістю для ефективного розвитку громад.
  • Людмила Остапенко, координаторка Схід SOS, висвітлила переваги співпраці з благодійними фондами та гуманітарними місіями для підтримки локальних ініціатив. 
Форум завершився обговоренням стратегічних підходів, де учасники зійшлися на важливості консолідації зусиль, прозорості процесів та активного залучення громадськості на всіх етапах прийняття рішень навіть у не простий період воєнних дій.
 
Були напрацьовані наступні побажання:
  • Запоріжжя має стати більш суб’єктним і впливати на прийняття рішень на національному та міжнародному рівні, бути більш присутнім в інформаційному просторі.
  • Під час розробки місцевої стратегії має враховуватись і альтернативна думка, що сприятиме прийняттю більш якісних стратегічних рішень.
  • Розширити роль громадського сектору – без активної участі громадських організацій залучити інвестиції в громаду буде важче.
  • Проблеми екології для Запоріжжя є важливішими навіть за питання безпеки в умовах війни. Місто потребує комплексного підходу до вирішення цих викликів.
  • На кожному етапі розробки рішень мають бути свої інструменти: опитування для вивчення проблем, круглі столи й фокус-групи для обговорення ідей, громадські слухання для прийняття рішень. 
Довідка: Подія проведена в межах проєкту “Дослідження впливу та внеску громадянського суспільства у процес відновлення та розвиток громад”, який організовує Інститут “Республіка” за підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation.
 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Прийом заявок на Національний конкурс «Благодійна Україна-2024» продовжено до 11 травня 2025 року

Житло для переселенців: виклики інтеграції внутрішньо переміщених осіб та перспективи нового законодавства

Розірване коло підтримки: як Україна формує систему допомоги ветеранам в умовах війни

Психологічна підтримка ветеранів в Україні: системні виклики та шляхи порятунку

Система підтримки ветеранів в Україні: системні виклики та шляхи вирішення

Презентували книгу «Коли не стукають у двері: 25 історій про російську окупацію» в гуртожитку для ВПО: розмови про досвід окупації та переселення, підтримки контактів з рідними