Партнерство без кордонів: як “Зустрічі для змін” зміцнюють українські громадські організації
"Зустріч для змін" – це не просто чергова конференція, а жива платформа для нетворкінгу, що допомагає подолати прірву між локальними українськими НУО та міжнародними організаціями. Національна мережа ...
Додано:
Маргарита

“Зустріч для змін” – це не просто чергова конференція, а жива платформа для нетворкінгу, що допомагає подолати прірву між локальними українськими НУО та міжнародними організаціями.
Національна мережа розвитку локальної філантропії (далі – Філантропи) знає, наскільки гострою є проблема відсутності особистого контакту між цими структурами. Часто взаємодія зводиться до формальних договорів, а не до щирого спілкування між людьми.
Першу Зустріч для змін було проведено у 2023 році в Києві. Вона зібрала 60 локальних і 20 міжнародних організацій – і показала, наскільки важливо створювати простір для відкритої, довірливої комунікації. Локальні громадські організації отримали можливість презентувати свої ініціативи, обмінюватися досвідом і встановлювати реальні партнерства. Вони ділились, що вперше бачать вживу так багато донорів.
У 2024 році Філантропи розширили формат і провели зустрічі для чотирьох регіонів України: Сходу, Півдня, Півночі та Заходу. Першопочаткова ідея була: проводити заходи в обласних центрах, куди було б зручно добиратись. Але вдалось реалізувати це лише в Полтаві та Вінниці. І з відгуків учасників, часом, до Києва буває краще транспортне сполучення, ніж до сусіднього обласного центру.
“Локалізація в нашому випадку – це крок назустріч тим, у кого обмежені ресурси для поїздок до Києва. Ми розуміємо, що іноді легше приїхати до регіону, ніж збирати всіх в одному центрі”, – кажуть організатори.
Одним із найяскравіших форматів у рамках Зустрічей для змін стали Local Talks. Натхненні ідеєю TED Talks, організатори створили простір, де локальні організації отримують 7 хвилин, щоб через особисті історії розповісти про свою роботу та її вплив. Це не просто презентації – це живі свідчення про реальні зміни, які відбуваються завдяки їхнім зусиллям. Щоб допомогти спікерам максимально впевнено представити себе та свою історію, команда Філантропів надає кожному можливість підготовки з професійною тренеркою з публічних виступів. А для тих відвідувачів, хто не може бути присутнім особисто, усі Local Talks транслюються наживо на YouTube, тож аудиторія може долучитися онлайн або переглянути записи згодом.
На шляху організації події сталося і чимало викликів.
- Нерівномірний розподіл допомоги. На сході України міжнародні організації більше зосереджують свою увагу і підсилюють місцевих акторів, що створює дисбаланс у доступі до ресурсів для інших регіонів.
- Складнощі із міжнародними організаціями. Часто міжнародні організації відмовляються від участі в останній момент, що ускладнює планування подій і створює відчуття, що робота з локальними НУО не є їхнім пріоритетом.
- Навички комунікації локальних організацій під час Lokal Talks. Багато представників НУО фокусуються на сухих проєктних презентаціях, замість того, щоб розкрити особисті історії, які краще передають їхній вплив на громаду.
- Якість підготовки локальних НУО до нетворкінгу. Не всі локальні організації готуються до нетворкінгу і вивчають інформацію про донорів. Через недостатню підготовку, вони втрачають можливість налагодження партнерств.
- І, нарешті, безпекові ризики. Наприклад, одну з зустрічей організатори були змушені перенести з Миколаєва до Києва через загрози обстрілів.
Попри всі труднощі, Філантропи бачать реальний вплив заходів. Такі організації, як наприклад, БО БФ “Шлях України” та БФ “Шпиталь Шептицького”, вже знайшли партнерів серед міжнародних організацій, як-от Nonviolence PeaceForce і IRC. Формат нетворкінгу, де учасники мають можливість швидко познайомитися та обговорити можливості співпраці, отримує винятково позитивні відгуки: локальні організації знайомляться та партнеряться і між собою. Завжди знаходяться люди, яким не вистачає часу на нетворкінг.
Філантропи продовжуватимуть розвивати цей формат і відкриті до нових партнерств. Тож якщо хочете робити “Зустріч для змін” спільно з Національною мережею локальної філантропії, пишіть на пошту: [email protected]
Організатори вірять, що тільки через активну участь і увагу до локальних потреб можна створити справді рівноправне й ефективне партнерство. Локальні організації мають знання та досвід, міжнародні партнери – ресурси. Спільними зусиллями ми можемо досягти довгострокових змін в Україні.