Палиця для людей з інвалідністю, «Майстерня чудес» та корисні смаколики: в Ужгороді молодь представляла бізнес-ідеї
8 листопада в Ужгороді понад 40 здобувачів освіти та 12 викладачів з 11 закладів освіти Закарпатської області взяли участь у Таборі підприємництва, організованого Junior Achievement Ukraine.Студенти ...
Додано:
Віра Другова
8 листопада в Ужгороді понад 40 здобувачів освіти та 12 викладачів з 11 закладів освіти Закарпатської області взяли участь у Таборі підприємництва, організованого Junior Achievement Ukraine.
Студенти спільно зі своїми педагогами розробили та представили перед компетентним журі бізнес-ідеї, які вони планують реалізувати в межах річного вивчення програми з підприємництва «Компанія».
Так, на думку журі, найкращою стала ідея палиці для людей з інвалідністю, яка має кнопку SOS, від команди зі Свалявського професійного будівельного ліцею.
Друге місце посіла команда з Хустського професійного ліцею, представивши проєкт «Майстерні чудес».
Третіми стали учні з бізнес-ідею виготовлення корисних солодощів з Вищого професійного училища №3 м. Мукачево.
Серед інших ідей були такі як воготовлення еко-шоперів, кованих виробів, дерев’яних виробів, подарункової продукції, елементів декору, постільної білизни та надання кейтерингових послуг.
За словами організаторів, Табір підприємництва дає змогу учасникам за декілька днів отримати базові знання з підприємницької діяльності та опанувати нові навички, вирішуючи практичні завдання. «Учні та викладачі профтехів об’єднали свої зусилля, щоб створити власний продукт або послугу в рамках навчальної програми з підприємництва «Компанія». Під час Табору здобувачі освіти презентували свої бізнес-ідеї. Разом з Олександром Адамовським змогли глибше зрозуміти основи продажів навчалися мистецтву продажу, тоді як викладачі, працюючи з Іриною Демко, опановували тему «Фінанси та облік навчальної мінікомпанії», – розповіла Наталія Гончарова, менеджерка проєктів Junior Achievement Ukraine.
Загалом у новому навчальному році захід зазнав змін і вперше був представлений в оновленому форматі. Раніше інтенсив тривав два дні, з цього навчального року захід проводиться протягом одного дня. Проте навчання стало більш ґрунтовним та тривалим завдяки підготовчим онлайн сесіям. Перша стосувалась бізнес-ідей та їх оцінки. А друга була присвячена формуванню та аналізу презентацій, які команди згодом представляли на Таборі підприємництва.
Безпосередньо у день заходу наприкінці дня журі оцінили представлені ідеї та визначили переможців. До складу суддів доєдналися: Оксана Розман, партнерка бізнес-спільноти Board на Закарпатті, власниця «GrowUp Marketing Agency» та співвласниця проєктів «DOBREDE» і «RESA apart», Ігор Сас, кінезіолог, автор, Тетяна Романцова, власниця компанії «ФОП Романцова», спеціалістка з коучингу і психологічного супроводу, Ольга Слюсарєва, начальниця навчально-методичного центру профтехосвіти у Закарпатській області, Віктор Фекете, власник рекламного дому «Idea», «Inko Horeca», «Whiskey Stones» та «GiftIdeas».
Переможців нагородили цінними призами, а команда-переможець відвідає виробництво води «Крайна».
Табір підприємництва в Ужгороді продовжує низку з понад 15-ти інших інтенсивів для навчальних закладів зі всієї України. Далі Табори підприємництва відбудуться у Вінниці, Івано-Франківську, Києві, Полтаві, Хмельницькому та Чернівцях.
Нагадаємо, у серпні 2024 року 13 закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти області ухвалили рішення ввести в навчальний план міжнародний курс з підприємництва «Компанія». Загалом у 2024-2025 навчальному році до освітніх програм Junior Achievement приєдналися 350 закладів освіти з 21 регіону України.
Команда Junior Achievement Ukraine вдячна за співпрацю та підтримку Навчально-методичному центру професійно-технічної освіти у Закарпатській області.