Оцінка ситуації на Сході та зовнішньополітичні орієнтації населення (листопад 2014)

Згідно з результатами опитування Соціологічної групи «Рейтинг», 36% опитаних вважають, що необхідно скасувати перемир’я і завершити АТО до повного відновлення української влади на всьому Донбасі, 21% ...

українці
Оцінка ситуації на Сході та зовнішньополітичні орієнтації населення (листопад 2014)

Згідно з результатами опитування Соціологічної групи «Рейтинг», 36% опитаних вважають, що необхідно скасувати перемир’я і завершити АТО до повного відновлення української влади на всьому Донбасі, 21% підтримують надання ширших економічних та гуманітарних повноважень регіону, ще 17% – за надання цим територіям самостійності, федеративного статусу краю, але залишити у складі України, ще 9% – за відокремлення цих територій від України. Не визначилися – 17%.

У порівнянні із опитуванням за жовтень, зросла підтримка скасування перемир’я і завершення АТО (з 22 до 36%) та зменшилася кількість невизначених з даного питання (з 27 до 17%). Найбільше скасування перемир’я і завершення АТО підтримують на Заході, відокремлення цих територій від України – на самому Донбасі.

43% респондентів позитивно ставляться до підписання перемир’я з представниками так званих ДНР та ЛНР, стільки ж (44%) – негативно. Не визначилися – 13%. Порівняно з жовтнем, зменшилася кількість прихильників підписання перемир’я (з 53 до 43%), водночас зросла кількість його противників (з 33 до 44%).

Разом з цим, більшість респондентів (71%) не підтримують ідею відокремлення територій, які контролюють ДНР і ЛНР, від України, водночас, кожен п’ятий виступає за відокремлення, кожен десятий – не визначився.

Абсолютна більшість (74%) вважають, що Україна повинна бути унітарною державою, 15% – федеративною, не визначилися – 11%.  64% респондентів підтримують вступ України до ЄС, 17% – до Митного союзу, 19% – не визначилися.

З квітня 2014 року спостерігається збільшення прихильників вступу до ЄС (з 55 у квітні до 64%) при одночасному зменшенні прихильників МС (з 24 у квітні до 17%). Вступ до ЄС підтримують більшість опитаних на Заході, Півночі, в Центрі, на Сході та Півдні. Лише на Донбасі більшість – за вступ України до Митного союзу.

Майже половина опитаних (48%) підтримують ініціативу скасування на законодавчому рівні позаблокового статусу України, близько третини (28%) – проти цього. Ще чверть – не визначилися.

Якби сьогодні проводився референдум про вступ України до НАТО, то половина опитаних (51%) проголосували б за вступ, 25% – проти. Ще чверть – не визначилися або не брали б участі у такому референдумі.

Починаючи із квітня цього року кількість прихильників вступу до НАТО постійно збільшується. У листопаді зафіксовано найбільший рівень його підтримки (з 40 у квітні до 51%) при одночасному зменшенні противників вступу (з 46 у квітні до 25%). Найбільше вступ до НАТО підтримують мешканці Заходу, Півночі та Центру. На Сході приблизно рівна кількість прихильників і противників НАТО, на Півдні і Донбасі – більше противників.

Аудиторія: населення України від 18 років і старші.
Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів .
Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face) .
Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8% .
Терміни проведення дослідження: 6 – 13 листопада 2014 р.

Джерело : Соцiологiчна група “Рейтинг”


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку

Impact Business Accelerator 2024: як український бізнес стає рушієм соціальних змін