Особі з інвалідністю допомогли стягнути грошові кошти за борговими розписками на загальну суму 42 тис. грн.

Часто люди потрапляють у складні життєві ситуації, для вирішення яких необхідні грошові кошти. Один із способів отримання коштів – взяти в борг у знайомих, друзів, родичів. Але варто пам’ятати: якщо ...

Додано:
Chernovasv

Презентация1
Особі з інвалідністю допомогли стягнути грошові кошти за борговими розписками на загальну суму 42 тис. грн.

Часто люди потрапляють у складні життєві ситуації, для вирішення яких необхідні грошові кошти. Один із способів отримання коштів – взяти в борг у знайомих, друзів, родичів. Але варто пам’ятати: якщо даєте грошові кошти в борг, то потрібно зафіксувати таку передачу розпискою. За своєю суттю розписка про отримання в борг грошових коштів є документом, який видається боржником кредитору, підтверджує факт отримання грошових коштів та домовленості між сторонами щодо строку їх повернення.

В подібній ситуації опинився довірливий мешканець Котелевщини Сергій, який є особою з інвалідністю 3 групи. Звернувшись до Котелевського бюро правової допомоги, клієнт повідомив, що протягом тривалого часу позичав знайомій грошові кошти і на підтвердження отримання коштів в борг він вимагав писати розписки, в яких зазначалося, що боржниця отримала кошти та зобов’язувалася повернути їх у визначений строк. На момент звернення клієнта до бюро правової допомоги строки повернення заборгованих сум скінчилися, однак боржниця свої зобов’язання не виконала. У зв’язку з цим, виникла необхідність стягнути заборгованість у примусовому порядку, а розписки стали основним доказом отримання боржником грошових коштів.

Представляти інтереси клієнта у суді доручили фахівцю Котелевського бюро правової допомоги Миколі Убийсобаці. Зібравши необхідні докази та узгодивши правову позицію з клієнтом, працівник бюро підготував та подав до суду позовну заяву про стягнення грошових коштів за договором позики. Котелевський районний суд Полтавської області, оцінивши наявні докази по справі, 12 серпня 2021 року виніс рішення, яким позовну заяву клієнта задовольнив, стягнувши з боржниці грошові кошти за борговими розписками на загальну суму 42 000 гривень. З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за наступним посиланням № 535/726/20 (https://reyestr.court.gov.ua/Review/98934995)

Коментує юрист Котелевського бюро правової допомоги Микола Убийсобака: Пам’ятайте: надаючи гроші в борг, обіцянку повернути кошти у певний термін необхідно оформити розпискою, адже якщо не зафіксовано момент передачі грошей у борг — неможливим стане довести у суді факт такої передачі. Розписка, сама по собі, не є договором позики – це лише підтвердження факту існування такого договору, який був укладений між сторонами. Також розписка безпосередньо засвідчує отримання боржником від кредитора грошових коштів у певному розмірі або речей (правова позиція Великої Палати Верховного Суду від 16 січня 2019 року у справі № 464/3790/16-ц). При зверненні до суду з позовом майнового характеру який подається фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (стаття 4 Закону України “Про судовий збір”).

Полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги


Тематика публікації:     

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?