Опитування МРІ в Україні свідчить про незмінну підтримку європейської інтеграції на тлі пандемії COVID-19

Всеукраїнське соціологічне опитування, проведене Центром аналізу та соціологічних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту (МРІ), виявило значне занепокоєння громадян щодо напрямку ...

онлайн тренінг тренер
Опитування МРІ в Україні свідчить про незмінну підтримку європейської інтеграції на тлі пандемії COVID-19

Всеукраїнське соціологічне опитування, проведене Центром аналізу та соціологічних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту (МРІ), виявило значне занепокоєння громадян щодо напрямку розвитку країни та економічних наслідків пандемії COVID-19. Опитування також свідчить про зниження рівня довіри до політичного керівництва країни, однак демонструє активну підтримку вступу до Європейського Союзу (ЄС) та Організації Північноатлантичного договору (НАТО).

«Народ України безперечно стурбований економічним спадом, викликаним пандемією COVID19, – сказав Стівен Нікс, регіональний директор МРІ у Євразії. – Тепер влада зобов’язана продовжити ключові економічні реформи та боротьбу з корупцією, що надзвичайно важливо для пожвавлення української економіки».

87% українців вважають, що COVID-19 і надалі матиме негативний вплив на економіку. Економічні наслідки пандемії COVID-19 вплинули на політичну ситуацію, оскільки значна частина українців почала втрачати довіру до влади.

Україна 2021_МРІ_Вплив епідемії

Згідно з опитуванням, діяльність президента Зеленського схвалюють 38% громадян України. Це свідчить про зниження його рейтингу в порівнянні з показником 49% станом на вересень 2020 року та 67% станом на червень 2019 року. Спостерігається також падіння рейтингу Кабінету Міністрів України – до 16% в порівнянні з показником 27% станом на вересень 2020 року, а також Верховної Ради України – до 14% в порівнянні з показником 22% у цей самий період.

Опитування також свідчить про постійну та рішучу підтримку територіальної цілісності України та реінтеграції Донбасу і Криму – територій, на які Росія напала й окупувала з 2014 року. Понад 80% українців вважають, що Крим повинен бути частиною України та управлятися як особливий автономний регіон або мати інший особливий статус. Близько 79% громадян країни також вважають, що території Донбасу повинні бути частиною України або в колишньому вигляді, або з новим особливим статусом.

Як і з самого початку, відколи МРІ почав досліджувати громадську думку в Україні, це опитування показує стабільну підтримку членства України в ЄС та в НАТО. В цілому, 54% українців вважають ЄС своїм пріоритетним міжнародним економічним блоком, у той час як лише 20% вирішили б приєднатися до очолюваного Росією Євразійського митного союзу. Що стосується НАТО, 48% українців підтримують вступ до Альянсу, в той час як 28% вважають за краще не вступати до нього.

Україна 2021_МРІ_Зовнішньополітичні симпатії

«Така рішуча підтримка вступу до ЄС та НАТО вселяє надію, – сказав Стівен Нікс, регіональний директор МРІ у Євразії. – Український народ знає, що розвинуті демократичні країни – це успішні та надійні партнери у забезпеченні миру».

 

Повну презентацію результатів опитування можна подивитись тут.

 

Методологія

Це опитування проводилося соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту по всій Україні (крім окупованих територій Криму та Донбасу) у період з 13 по 21 березня 2021 року. Методологія ґрунтувалася на особистих інтерв’ю за місцем проживання респондентів із загальним обсягом вибірки 2 400 жителів у віці 18 років і старше. Результати були зважені за регіонами, віком і гендерним розподілом на основі даних Державного комітету статистики України станом на 1 січня 2019 року. Межа похибки при 95-процентному рівні довіри не перевищує 2%. Коефіцієнт досяжності становить 54%. Опитування було проведено за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Про Міжнародний республіканський інститут

Міжнародний республіканський інститут (МРІ) – це неприбуткова та непартійна організація, що працює над утвердженням свободи та демократії в усьому світі. В Україні МРІ працює з 1994 року для просування належного врядування, зміцнення державних і громадських інститутів та об’єднання зусиль у країні на етапі перехідної демократії.

 

Джерело: Міжнародний Республіканський Інститут.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році