ОПОРА провела обговорення перспектив розбудови діалогу між новими громадами та народними депутатами
До участі у тематичній онлайн-дискусії долучилися народні депутати - Галина Васильченко, Павло Бакунець, Ростислав Тістик, експерти та представники громадськості - Ігор Когут, Михайло Семко та Тарас ...
Додано:
AnzhelikaZozulia
До участі у тематичній онлайн-дискусії долучилися народні депутати – Галина Васильченко, Павло Бакунець, Ростислав Тістик, експерти та представники громадськості – Ігор Когут, Михайло Семко та Тарас Радь. Модерував зустріч аналітик Громадянської мережі “ОПОРА” Олександр Неберикут.
У фокусі розмови опинилися питання, пов’язані із основними викликами у налагодженні сталих взаємовідносин між народними депутатами та новосформованими органами місцевого самоврядування. Зокрема, аналітики ОПОРИ презентували результати дослідження партійної структури місцевих рад та голів Львівщини за підсумками місцевих виборів 2020 року та поцікавилися думками депутатів щодо того, яку роль відіграє цей чинник у взаємодії громада – народні обранці.
Під час обговорення була озвучена теза, що партійність лідерів представницьких органів громад навряд чи може стати перешкодою для налагодження такої комунікації. Зокрема, народний депутат, член депутатської групи “Довіра” Павло Бакунець зазначив:
“Я не вважаю, що партійність того, чи іншого голови територіальної громади має надто велике значення у відносинах з народними депутатами. На місцевому рівні політика займає дещо інше значення, зазвичай приналежність депутата до тієї чи іншої політичної сили з роками щезає і під кінець каденції мало хто про це згадує”.
Схожої позиції дотримується у своїй роботі і народний депутат, член депутатської фракції політичної партії “Слуга Народу” Ростислав Тістик:
“Перший пріоритет – це людина її, досвід, її професіоналізм, а потім вже партійна приналежність. Мені дуже приємно, що всі відкриті до діалогу. В пріоритеті громади не політика, а господарка. Про політику потрібно говорити у стінах Верховної ради”.
Окремим акцентом зустрічі стала тема змістовного наповнення комунікації та низької поінформованості як представників місцевого самоврядування, так і виборців щодо тематичної і професійної сфери зацікавлень народних обранців зі Львівщини. Зокрема, про свою зосередженість на вирішенні саме питань певної проблематики наголосила народна депутатка, член депутатської фракції політичної партії «Голос» Галина Васильченко:
“В мене є чіткий фокус і чіткі пріоритети, зокрема з якими я йшла до парламенту. Це захист інтересів мікропідприємців, фінансова спроможність громад, відстоювання акцизу з продажу пального як одна зі складових частин спроможності цих громад… І фокусуватися, справді є дуже важливо, бо іноді нам, народним депутатам, хочеться “объять необъятное” і це, насправді, не завжди… навіть не те, що не завжди – ніколи, на мою думку, не буде ефективним”.
Водночас помічник депутатки – Михайло Семко погодився з тим, що пояснювати і розріз компетенції і важливість фокусування народних депутатів на окремих тематиках варто, адже “60-70% звернень складають питання місцевого рівня, які не є компетенцією депутата”.
До компоненту дискусії про забезпечення кращого зворотного зв’язку у представництві інтересів громад у парламенті долучився також директор Програми USAID РАДА Ігор Когут. Він нагадав учасникам розмови про Управління по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України, завданням якого є допомога в цих комунікаціях та закликав долучатися і формувати його адженду:
“Він [підрозділ – прим. редактора] мав би дати поради по організації роботи приймалень в окрузі, дати можливість навчити команду, бути опорним пунктом для швидкого реагування та постійного зв’язку з органами місцевого самоврядування. Закликаю депутатів допомогти у становленні цього підрозділу”.
Із повним змістом розмови можна ознайомитися, переглянувши трансляцію за посиланням.
Дискусія відбулась у межах проєкту “Народні депутати в нових територіальних громадах: модель інклюзивного діалогу на Львівщині”, що реалізується в межах Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» та виконується Фондом Східна Європа.