Операція «Буффало» продовжується

В рамках проекту, що вже отримав неофіційну назву «Операція «Буффало», в регіон дельти Дунаю,а саме в село Орлівку прибули 14 самих справжніх водяних буйволів. Нагадаємо, даний проект реалізується ...

unnamed (12)
Операція «Буффало» продовжується

В рамках проекту, що вже отримав неофіційну назву «Операція «Буффало», в регіон дельти Дунаю,а саме в село Орлівку прибули 14 самих справжніх водяних буйволів. Нагадаємо, даний проект реалізується одеською ГО«Центр регіональних досліджень» та Національним екологічним центром України (НЕЦУ) в рамках програми «Climate Forum East ІІ» (CFEII) за підтримки Європейського Союзу, Австрійської агенції з розвитку та Австрійського Червоного Хреста. Частину тварин також надав голландський фонд True Nature Foundation.

Буйволи витримали довгу дорогу з Закарпаття, зараз їм знадобиться певний час, аби обжитися на новому місці. Проте, як стверджують екологи, тваринам сподобалося їх нове місце проживання.Вже зараз можна спостерігати за випасом буйволів у природних умовах українського Придунав’я після їх нетривалої адаптації на закритій фермі. Попри свій досить таки грізний вигляд буйволи поводяться абсолютно спокійно, їх фізичний стан задовільний.

Задоволені і місцеві жителі – завдяки з’яві буйволячого стада в Орлівці буде створено 5 нових робочих місць – отримають роботу пастух, охорона, виробники сиру, а згодом – і гіди для майбутніх туристів екологічного парку, який планується створити незабаром в цій дивовижній місцевості.

«Даний проект є одним з перших прикладів локальної адаптації до зміни клімату в нашій країні. Минулого року Україна взяла участь у переговорах по Паризькій кліматичній угоді, яка цього року була ратифікована і вже за місяць вступить в дію. За цією угодою Україна взяла на себе зобов’язання розробити національну стратегію по адаптації до зміни клімату, а також локальні стратегії та плани дій з адаптації. Саме тому досвід Орлівки у розробці локального плану з адаптації є дуже важливим на національному рівні, бо це фактично приклад, якому можуть слідувати інші громади», – зазначила Надія Артем’єва, координатор проекту з адаптації до зміни клімату НЕЦУ.

«Буйволи мають покращити стан місцевої екосистеми, яка вже почала зазнавати впливів зміни клімату. Ці тварини є природними меліораторами, які, поїдаючи водну рослинність, в тому числі інвазійні види флори, які не споживає місцева худоба, захищають від заростання протоки, сприяють багатоманітності та мозаїчності ландшафтів, і таким чином слугують покращенню біологічного потенціалу територій», – сказав Олег Дьяков, старший науковий співробітник ГО «Центр регіональних досліджень».

«Зараз ми хочемо подивитись, як пройде адаптація тварин, як вони проведуть зиму, і відповідно до цього будемо будувати свої подальші плани. Думаю, що вже весною побачимо перші результати впливу тварин на екосистему. Вважаємо, що буйволи виконають хорошу екологічну роль в цьому регіоні», – зазначив Михайло Нестеренко, представник True Nature Foundation в Україні.

На думку Мішеля Якобі, німецького еколога, який займається відновленням в Україні популяції буйволів, ці тварини мають всі шанси прижитись в Придунав’ї. «Це середовище ідеально підходить до буйволів, які швидко адаптуються до нових умов. І я думаю, що не лише вони адаптуються до навколишнього середовища, але ми побачимо як і місцеві мешканці адаптуються до привезених тварин. Впевнений, вони їх полюблять», – зазначив еколог.

Варто зазначити, що Орлівка стала однією з пілотних громад, які почали роботу по адаптації до зміни клімату. Всього таких громад в Україні чотири.

Джерело: Національний екологічний центр України.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Молодь Чернігівщини стає рушієм змін в своїх громадах

Як єднання громадськості може стати каталізатором відновлення соціально значущої інфраструктури?

Піксельовані Реальності запрошують до спільноти "Українська цифрова хвиля"

Які вимоги безбар’єрності враховано при зведенні Киїнської амбулаторії

Гуманітарні організації на Півночі та Півдні України здебільшого працюють на волонтерських засадах: результати дослідження

"Майбутнє на горизонті": відбувся перший модуль освітньої програми