Операція «Буффало» продовжується

В рамках проекту, що вже отримав неофіційну назву «Операція «Буффало», в регіон дельти Дунаю,а саме в село Орлівку прибули 14 самих справжніх водяних буйволів. Нагадаємо, даний проект реалізується ...

unnamed (12)
Операція «Буффало» продовжується

В рамках проекту, що вже отримав неофіційну назву «Операція «Буффало», в регіон дельти Дунаю,а саме в село Орлівку прибули 14 самих справжніх водяних буйволів. Нагадаємо, даний проект реалізується одеською ГО«Центр регіональних досліджень» та Національним екологічним центром України (НЕЦУ) в рамках програми «Climate Forum East ІІ» (CFEII) за підтримки Європейського Союзу, Австрійської агенції з розвитку та Австрійського Червоного Хреста. Частину тварин також надав голландський фонд True Nature Foundation.

Буйволи витримали довгу дорогу з Закарпаття, зараз їм знадобиться певний час, аби обжитися на новому місці. Проте, як стверджують екологи, тваринам сподобалося їх нове місце проживання.Вже зараз можна спостерігати за випасом буйволів у природних умовах українського Придунав’я після їх нетривалої адаптації на закритій фермі. Попри свій досить таки грізний вигляд буйволи поводяться абсолютно спокійно, їх фізичний стан задовільний.

Задоволені і місцеві жителі – завдяки з’яві буйволячого стада в Орлівці буде створено 5 нових робочих місць – отримають роботу пастух, охорона, виробники сиру, а згодом – і гіди для майбутніх туристів екологічного парку, який планується створити незабаром в цій дивовижній місцевості.

«Даний проект є одним з перших прикладів локальної адаптації до зміни клімату в нашій країні. Минулого року Україна взяла участь у переговорах по Паризькій кліматичній угоді, яка цього року була ратифікована і вже за місяць вступить в дію. За цією угодою Україна взяла на себе зобов’язання розробити національну стратегію по адаптації до зміни клімату, а також локальні стратегії та плани дій з адаптації. Саме тому досвід Орлівки у розробці локального плану з адаптації є дуже важливим на національному рівні, бо це фактично приклад, якому можуть слідувати інші громади», – зазначила Надія Артем’єва, координатор проекту з адаптації до зміни клімату НЕЦУ.

«Буйволи мають покращити стан місцевої екосистеми, яка вже почала зазнавати впливів зміни клімату. Ці тварини є природними меліораторами, які, поїдаючи водну рослинність, в тому числі інвазійні види флори, які не споживає місцева худоба, захищають від заростання протоки, сприяють багатоманітності та мозаїчності ландшафтів, і таким чином слугують покращенню біологічного потенціалу територій», – сказав Олег Дьяков, старший науковий співробітник ГО «Центр регіональних досліджень».

«Зараз ми хочемо подивитись, як пройде адаптація тварин, як вони проведуть зиму, і відповідно до цього будемо будувати свої подальші плани. Думаю, що вже весною побачимо перші результати впливу тварин на екосистему. Вважаємо, що буйволи виконають хорошу екологічну роль в цьому регіоні», – зазначив Михайло Нестеренко, представник True Nature Foundation в Україні.

На думку Мішеля Якобі, німецького еколога, який займається відновленням в Україні популяції буйволів, ці тварини мають всі шанси прижитись в Придунав’ї. «Це середовище ідеально підходить до буйволів, які швидко адаптуються до нових умов. І я думаю, що не лише вони адаптуються до навколишнього середовища, але ми побачимо як і місцеві мешканці адаптуються до привезених тварин. Впевнений, вони їх полюблять», – зазначив еколог.

Варто зазначити, що Орлівка стала однією з пілотних громад, які почали роботу по адаптації до зміни клімату. Всього таких громад в Україні чотири.

Джерело: Національний екологічний центр України.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи