Оголошено результати конкурсу індивідуальної мобільності митців програми ЄС “Culture Moves Europe”. 107 переможців з України

Переможцями конкурсу на індивідуальну мобільність було обрано культурних діячів з 40 країн учасниць “Креативної Європи”. “Culture Moves Europe” - це унікальна програма, де заявниками є фізичні особи, ...

culture-moves-europe-calls-Visual3_Web_1600x900
Оголошено результати конкурсу індивідуальної мобільності митців програми ЄС “Culture Moves Europe”. 107 переможців з України

Переможцями конкурсу на індивідуальну мобільність було обрано культурних діячів з 40 країн учасниць “Креативної Європи”. “Culture Moves Europe” – це унікальна програма, де заявниками є фізичні особи, що мають стосунок до заздалегідь визначених секторів культури. Умовами конкурсу передбачені додаткові кошти для тих хто надає перевагу екологічному транспорту, а також для  хто подорожує з дітьми або має інвалідність. 

Цього року Україна увійшла до ТОП-5 країн, з найбільшої кількістю переможців конкурсу на індивідуальну мобільність, залишивши позаду такі країни як Бельгія, Нідерланди, Польща та Португалія. 107 заявників з України було підтримано. Найбільшу кількість підтриманих заявок здобули заявники за Німеччини – 284. Вітаємо наших співвітчизників із таким успішним результатом, та бажаємо успіхів для всіх, хто планує податися в майбутньому на конкурси “Креативної Європи”. Ми  очікуємо відкриття нового open-call в жовтні 2023 року та обов’язково повідомимо нашу аудиторію. Нехай успішні результати колег мотивують вас!

Програма “Culture Moves Europe” охоплює сектори архітектури, культурної спадщини, дизайну, літературного перекладу, музики, сценічного та візуального мистецтва. Заявники обрали 38 країн для реалізації своїх проєктів, а найпопулярнішими напрямками мобільності стали Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Португалія й Нідерланди. Протягом перших 8 місяців реалізації, програма забезпечила репрезентацію всіх креативних та культурних секторів, але найчастіше це представники візуального, перформативного та музичного – 85% зі всіх заявок. 

Більш детальна інформація за посиланням.

 

Ініціативу “Culture Moves Europe” впроваджує Goethe-Institut за фінансуванням програми ЄС “Креативна Європа”.

“Креативна Європа” – це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. Метою програми є захист, розвиток та промоція європейського культурного та мовного розмаїття та спадщини, а також підвищення конкурентоспроможності та економічного потенціалу сектору культурних та креативних індустрій, зокрема аудіовізуального. Україна стала учасницею програми у 2016-му році. З того ж часу українські заявники можуть отримувати грантову підтримку у понад 30 різних конкурсах. Загальний європейський бюджет програми 2021-2027 років складає 2,44 млрд євро. Наразі програма працює у 40 країнах.

В Україні постійно працює Національне бюро програми, яке надає консультаційну підтримку українським заявникам та поширює актуальну інформацію про програму. 

 

Контакти Бюро в Україні: 
https://creativeeurope.in.ua
[email protected]
Telegram-канал: https://t.me/creativeeuropeua 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

"Тримаймо стрій": що варто врахувати щодо конкурсу на підтримку ветеранських ініціатив

ВПО — це не проблема, а новий ресурс для розвитку громад

На Тернопільщині всі громади-партнерки Програми USAID DOBRE створюють простори економічного зростання

Центр АХАЛАР починає новий проект “Підвищення стресостійкості - необхідна умова ефективності помічників”

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни в Чернігівській області

В Україні анонсували проєкт зі сприяння рівності у професійній освіті