Оголошено концепцію та образ Docudays UA-2019

Організатори оголосили концепцію та візуальне рішення XVI Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який проходитиме цього року в Києві з 22 по 30 березня.Про ...

Docudays_2019_700x460_3
Оголошено концепцію та образ Docudays UA-2019

Організатори оголосили концепцію та візуальне рішення XVI Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який проходитиме цього року в Києві з 22 по 30 березня.

Про концепцію DOCUDAYS UA-2019:

Новий цифровий світ змінює нас, наш спосіб мислення, звички, способи комунікації, усю нашу свідомість. Ми радіємо, що винайдено 3D-друк органів для операцій з пересадки. Дрони стали буденністю, і ми в очікуванні безпілотних автомобілів. Звичними стають «розумні будинки», роботи зі штучним інтелектом розважають літніх людей, підбирають м’ячі на тенісних кортах і грають у шахи.

Ми сподіваємося, що цифрові технології допоможуть у боротьбі з корупцією. Скажімо, якщо в Україні всю державну діяльність перевести в онлайн – усі довідки, черги, проплати стануть видимими й простору для зловживань буде менше.

Тим часом криптовалюта стрімко стає частиною світової економіки, що, за прогнозами міжнародних експертів, веде до утворення нових віртуальних держав, тобто нового світовлаштування.

Водночас хакерство, стеження, втручання в приватність в усьому світі набуло загрозливих масштабів. Світ обурений втручанням Росії у вибори в США через цифрові технології, втручанням у голосування щодо Брексіту в Англії, кібератаками на бізнеси, урядові інституції й рядових споживачів ІТ-технологій.

У 2012 році з’явився новий термін «цифрові права». Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію, згідно з якою всі наші права з режиму офлайн рівною мірою повинні застосовуватися в онлайн.

Комітет міністрів Ради Європи у квітні 2014 року ухвалив «Керівництво з прав людини для інтернет-користувачів», яке базується на Європейській Конвенції з прав людини. Проте наразі в цифровій сфері дуже мало інструментів для захисту найбільшого досягнення людської цивілізації – концепції дотримання прав людини.

А в Україні немає навіть спеціального закону, який передбачав би кримінальне покарання чи громадянську відповідальність за неприйнятну онлайн-діяльність.

Тож як захистити права людини в Україні за нового світовлаштування? Зберегти свободу слова, гарантії безпеки журналістів, правозахисників, опозиціонерів? Як захистити Інтернет від усе потужнішого онлайн-потоку мови ворожнечі, онлайн-закликів до терористичних атак, ксенофобії, расизму, нацизму та ненависті стосовно людства? Як захистити права виборців від кібер-атак? Як захистити дітей від потенційно шкідливого контенту в мережі? Як захистити персональні дані кожного? Як убезпечити від вистежування та нападів людей, які живуть з ВІЛ, LGBTIQ+?

Готуючи XVI фестиваль Docudays UA, організатори досліджували тренди, стратегії й форми захисту прав людини в електронному світі. Центральна програма «Мережа» розповість про діяльність агентства Billingcat, що розслідує найбільш резонансні справи, зіставляючи дані з відкритих електронних джерел, як-от падіння літака МН-17 чи загибель мирного населення в Сирії. А фільм «Прибиральники» відкриє нову професію «цензора соцмереж», який вручну вичищає усе «загрозливе», що з’являється у фейсбуці, твітері та ютюбі. Планується обговорення феномен ідолів – надпопулярних китайських блоґерів
після фільму «Народна республіка бажання».

Цього разу у правозахисній секції RightsNow! буде представлено програму Імпакт-фільмів, які стали частиною успішних активістських кампаній, зокрема за допомогою соцмереж. Очікується на приїзд їх авторів/-ок та активістів/-ок, які зможуть поділитися своїм досвідом та надихнути змінювати світ на краще.

main_poster_docudays_ua_2019

Про візуальне рішення

До співпраці було запрошено художника Олексія Сая, відомого своїм стилем Exel-Art: це мозаїки, створені в програмі Microsoft Exel, яка призначена для обробки великих масивів даних і асоціюється з точністю звітів та монотонною буденністю цифрового світу. Своїми сповненими іронії роботами Олексій досліджує пласт офісної культури, який з’явився всього 15 років тому й вплинув на ідентичність, мотиви, джерела агресії, усе мислення сучасних людей: «Для мене це як культура в археологічному розрізі. Як трипільці… Культура як сукупність способу життя, естетики… усього громадського устрою».

 

Фестиваль – неполітичний та некомерційний

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Входить до Міжнародної мережі правозахисних кінофестивалів Human Rights Film Network. Відбувається щороку в Києві впродовж останнього тижня березня. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази та обговорення фільмів за участю експертів та експерток з прав людини тривають із жовтня до грудня (включно). Протягом року Docudays UA популяризує авторську документалістику в кінотеатрах у рамках проекту DOCU/ХІТ. Розвиває в молоді критичне мислення в кіноклубах медіапросвіти з прав людини Docudays UA. Представляє проект культурної дипломатії SEE UKRAINE в Європі. Допомагає молодим українським документаліст(к)ам з виробництвом фільмів на платформі DOCU/PRO. Щорокувипускає каталог нових українських фільмів для промоції закордоном. ХVІ Docudays UA відбудеться з 22 по 30 березня 2019 року в Києві.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Громадський активізм та ставлення до реформ: суспільна думка в Україні

Гарантії для жінок, які мають дітей, в сфері трудових правовідносин

Опитування щодо забезпечення охорони громадського порядку у громаді

В Україні відкрито перший навчальний онлайн-спецпроект «Угода про асоціацію Україна-ЄС»

Стартує проект щодо захисту активістів

«Муніципальна няня»: про компенсацію, деталі та умови