Нижня Дуванка: підвищуємо рівень взаємодії між владою та громадою

В Нижньодуванській громаді відбулася наступна інформаційна сесія в рамках нового проєкту «Дієва демократія на рівні територіальних громад Луганщини». Це третя громада, яка долучилася до співпраці з ...

Додано:
lekotan

pexels-fauxels-3184465
Нижня Дуванка: підвищуємо рівень взаємодії між владою та громадою

В Нижньодуванській громаді відбулася наступна інформаційна сесія в рамках нового проєкту «Дієва демократія на рівні територіальних громад Луганщини». Це третя громада, яка долучилася до співпраці з ГО «Громадська ініціатива Луганщини».

Під час заходу учасники узгодили деталі та план реалізації проєкту. Серед пріоритетів: формування молодіжної ради та запровадження руху самоорганізації населення, зокрема на території периферійних населених пунктів в рамках старостинських округів. Чому?

По-перше, ще в лютому 2021 р. громада отримала можливість залучення молоді до місцевого самоврядування (було затверджено Положення про Молодіжну раду при виконавчому комітеті в Нижньодуванській селищній раді). Відтепер маємо практичне завдання – забезпечити її роботу належним чином.

По-друге, основний меседж від влади «Децентралізація дає можливості» дає зрозуміти: для розвитку використовуємо будь-які можливості різних інструментів місцевої демократії.  Дуже важливо посилити інститут старост в громадах. Зараз згідно Моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування від 07.10.2021 р. створено 8177 старостинських округів.

З одного боку,  громади певним чином самостійно встановили параметри старостинських округів, з другого боку,  один старостинський округ включає від 1 до 9 населених пунктів, що також впливає на ефективність роботи старости в окрузі. Для вирішення цієї проблеми необхідно ініціювати створення ОСН, які мають певні ефективні повноваження для представництва та захисту інтересів мешканців в органах влади. Особливо це стосується селищних та сільських  громад.

За результатами зустрічі підписано Меморандуму про співпрацю. Далі буде!

#IRF

#EU4USociety

#ПрямуємоРазом

#MovingForwardTogether.

Захід проведено ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Дієва демократія на рівні територіальних громад Луганщини» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Регіональна багатостороння група ІПВГ у Львівській області: що це і для чого?

Жителі Городнянської громади визначають екологічні проблеми громади

У Підгорівці буде створена мультимедійна кімната для надання соціальних послуг

Аліна Паш отримала музичну премію ЄС Music Moves Europe Awards 2022

Громадська та політична участь: базовий курс. Онлайн курс від Prometheus

Від ідеї до змін: проєктний менеджмент для соціальних ініціатив. Онлайн курс від ВУМ online