НСЖУ і НМПУ надіслали звернення до російських колег

19 квітня найбільші журналістські членські організації України  - НМПУ і НСЖУ надіслали спільне звернення до російських колег із проханням посприяти зупиненню репресій у Криму щодо місцевих ...

Крим
НСЖУ і НМПУ надіслали звернення до російських колег

19 квітня найбільші журналістські членські організації України  – НМПУ і НСЖУ надіслали спільне звернення до російських колег із проханням посприяти зупиненню репресій у Криму щодо місцевих журналістів. «Просимо Вас залучити юристів та активістів Союзу журналістів для отримання інформації та захисту наших колег у Криму», – йдеться у зверненні.

Нижче додаємо тест звернення мовою оригіналу:

«Уважаемые российские  коллеги!

Ниже – наше общее обращение – НСЖУ и НМПУ – согласованное. Просим Вас подключить ваших юристов и активистов Союза для получения информации и защиты наших коллег в Крыму.

Обращаемся к вам с просьбой поспособствовать прекращению репрессий в Крыму по отношению к журналистам.

В понедельник 19 апреля стало известно, что ФСБ России провела обыски и увезла на допрос трех крымских журналистов бывшего сотрудника газеты «День»,  ныне пенсионера  Николая Семену, бывшего внештатного фотокорреспондента этой же газеты Леньяры Абибулаевой и Русланы Люмановой.

Коллеги, мы неоднократно встречались с вами  на международных конференциях и круглых столах и, не смотря на расхождения во взглядах, умели находить общий подход к проблемам нарушений прав журналистов. Происходящее в Крыму  относится к этой категории. На наших глазах творится своеволие по отношению к крымским коллегам.

Просим вас вмешаться и потребовать от властей отказаться от силовых методов давления на журналистов, обеспечить им право на свободное выражение их взглядов даже, если это взгляды не нравятся политическому истеблишменту.»

Раніше голова медіа-профспілки рішуче засудив дії російського ФСБ на території Криму щодо журналістів, назвавши їх «зачисткою» залишків журналістики. Також пан Луканов надіслав звернення до  партнерських міжнародних організацій з проханням відреагувати на спроби нищення журналістики.

Нагадаємо, що 19 квітня стало відомо, що ФСБ Росії провели серію обшуків у кримських журналістів: колишнього співробітника газети «День» нині  пенсіонера – Миколи Семени, колишнього позаштатного співробітника цієї ж газети Леньяри Абібулаєвої та Руслани Люманової. Микола Семена перебував на допиті у правоохоронних органах до 14 години 19 квітня.

НМПУ і НСЖУ  спільно з Союзом журналістів Росії у рамках об’єднаного проекту за сприяння ОБСЄ неодноразово оприлюднювали спільні заяви щодо зупинення репресій по відношенню до журналістів на території антитерористичної операції та у Криму, а також закликали до звільнення із полону журналістів. Відтак було оприлюднену спільну заяву із закликом до звільнення полоненої Марії Варфоломеєвої , а журналістські організації рішуче засуджували, використання журналістських смертей як елементів пропаганди.


Тематика публікації:           

Останні публікації цього розділу:

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»

У Києві презентували робочу групу, яка опікуватиметься цивільними заручниками, затриманими росією

Опитування щодо потреб та викликів серед ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу