Нові можливості децентралізації в Україні для малих міст та сільських територій

В м. Зеленодольськ на півдні Дніпропетровщини стартував новий проект для малих міст та сільських територій "Сприяння децентралізації у Східній та Центральній Україні". Проект реалізується ...

Додано:
Yulia Stadnik

Лого #1
Нові можливості децентралізації в Україні для малих міст та сільських територій

В м. Зеленодольськ на півдні Дніпропетровщини стартував новий проект для малих міст та сільських територій “Сприяння децентралізації у Східній та Центральній Україні”.

Проект реалізується благодійним фондом “Агенція місцевого економічного розвитку м.Зеленодольська” у партнерстві з СГО “Фундація локальних ініціатив Донеччини” (Україна) та Фондом культурного розвитку “Znak” (Польща) за сприяння Фонду з розвитку демократії  (НЕД)  і при співфінансуванні компанії ДТЕК.

Серед 60 учасників проекту, які обиралися на конкурсних засадах, є представники як вже об’єднаних територіальних громад, так і тих, хто тільки планує об’єднатися, з шести областей України: Донецької, Луганської, Харківської, Кіровоградської, Дніпропетровської та Черкаської.

Як казали самі учасники, вони приїхали до Зеленодольська “щоб отримати досвід як позитивних аспектів децентралізації, так негативних, з метою уникнути помилок в процесі розвитку своїх громад”.

З 2 по 12 грудня 2016 року в рамках першого етапу проекту – навчальної програми – учасники ознайомилися з такими темами як «Основні поняття і складові реформи децентралізації», «Механізми залучення громадськості до реформи на локальному рівні», «Основи комунікації», «Фандрайзинг або як залучити додаткові ресурси для розвитку своїх громад», «Фасилітація як метод роботи в громаді та з громадськістю», «Основи проектного менеджменту», «Проведення ПР кампаній» та «Взаємодія зі ЗМІ». Також, змогли ознайомитися з досвідом проведення польської реформи та її відмінностей від української моделі.

Тренерами-експертами у проекті виступили Alyona Dolya та Grzegorz Demel, Oleg Grishin, Khrystyna Yablonska та Аліса Гнидюк.

Приємним та бажаним сюрпризом для учасників другої групи стала зустріч з Олександром Солонтаєм, який простими, але дуже конкретними словами зміг пояснити чому реформа децентралізації є дійсно необхідною, особливо для малих міст та сіл, а також те, що дана реформа повинна починатися «знизу», тобто з рівня громад.IMG_9448

В рамках запланованих зустрічей учасники обох груп завітали і до зеленодольської міської ради, де мали можливість зустрітися з секретарем ради, працівниками виконкому, головою Апостолівської районної ради, до складу якої наразі входить Зеленодольська ОТГ.

Наступними етапами проекту стануть реалізація менторської програми для учасників, інформаційна кампанія у 20 обраних громадах, візит найактивніших учасників до Польщі. Фінальним заходом буде регіональна конференція у м. Дніпро у серпні 2017 року.

 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»