Нові мешканці Тернополя: історії громадян, які були змушені, у зв’язку з війною, виїхати з Луганської області

6 героїв, 6 доль!Історії громадян, які були змушені, у зв'язку з війною, виїхати з Луганської області та переїхати до м. Тернопіль. Оксана Дуванова - керівник апарату суду в місті Рубіжне.Оксана ...

колаж
Нові мешканці Тернополя: історії громадян, які були змушені, у зв’язку з війною, виїхати з Луганської області

6 героїв, 6 доль!

Історії громадян, які були змушені, у зв’язку з війною, виїхати з Луганської області та переїхати до м. Тернопіль. 

DSC08996

Оксана порівнює Рубіжне із Тернополем. Це також було невеличке, компактне місто, з парками, скверами. «Там було комфортно жити», – каже жінка, – Проте, найважче у цій розповіді усвідомлювати це страшне слово – «було».

«Повертатися нам вже немає куди, хочемо бути корисними у Тернополі». Історія сім’ї Нагорних із Сєвєродонецька, які через війну втратила дім та улюблену справу.

Наталя народилася у Попасній Луганської області. Тут навчалася, одружилася, народила сина і навіть на хвилинку не могла припустити, що коли-небудь покине своє рідне місто. Зараз Попасна – місто-привид, окуповане, в руїнах, там майже нічого вже не залишилось.

  • Марина Мірошниченко знає, що таке війна вже 9 років. В Сєвєродонецьку жінка пропагувала українську мову, культуру. Через це і потрапила в списки на розстріл.8

  • Ольга Феленко – підприємиця з м. Рубіжне.

«В першу чергу, ми мріємо перемогти. Звісно, хочеться додому, але здається ми навряд чи туди повернемося. Там вже нічого не має. Мрію відкрити тут якийсь бізнес. Хочеться знайти своє місто в файному місті Тернопіль. Вже нікуди не хочеться їхати», – розповіла пані Ольга.

Раніше, вже були опубліковані статті про життя героїв у новій для них громаді – тут

 

Відео виготовила студія Файне місто в рамках проєкту «Нові мешканці Тернополя» – шлях від міграції до стабільного розвитку, який впроваджується ГО Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії за підтримки Governmemt of Canada та Black Sea Trust for Regional Cooperation , a The German Marshall Fund of the United States.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

1 піксель – 1 долар. В Україні створили сайт з інтерактивною мапою для збору коштів на відбудову шкіл

Організація «Право» трансформує гуманітарний хаб у центр громадської активності у Хмільнику

Асоціація “Доступне житло для ВПО” запрошує до вступу ГО та локальних партнерів

Інформаційна онлайн-сесія про стратегії успішної участі у конкурсі «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада»

Студенти трьох областей опановували підприємницькі навички у Львові

4 березня – Всесвітній день проти сексуальної експлуатації