Німецько-український проєкт розпочинає роботу Фотомайстерень для молоді Донбаса

Німецько-український проєкт MediaLab Donbas проводить цього літа три фотомайстерні для молоді Донбасу. Учасниці та учасники майстерень отримають базові практичні навички роботи з фотокамерою, ...

Додано:
NewDruzhkivka

3
Німецько-український проєкт розпочинає роботу Фотомайстерень для молоді Донбаса

Німецько-український проєкт MediaLab Donbas проводить цього літа три фотомайстерні для молоді Донбасу. Учасниці та учасники майстерень отримають базові практичні навички роботи з фотокамерою, навчаться аналізувати та інтерпретувати візуальні зображення і створять фотоесе на тему «Вулиця, на якій я живу».

Курирують роботу над фотоесе відомі фотодокументалісти з Києва та Львова. Кращі роботи будуть представлені на виставках в Україні та Німеччині, а найталановитіші учасники та учасниці отримають цінні призи.

Це вже другий тур фотомайстерень від Medialab Donbas. Минулого літа можливість взяти участь у Фотомайстернях отримала молодь з Торецька, Слов’янська, Дружківки та Авдіївки. «Ми самі не очікували, що дівчата і хлопці зможуть за такий короткий час не тільки навчитися фотографувати дзеркальною камерою в ручному режимі, але і створять дуже особисті і глибокі історії людей свого безпосереднього оточення, своєї вулиці. Реакції відвідувачів виставок були настільки позитивними, а робота молоді на майстернях настільки активна, що ми вирішили продовжити фотомайстерні у цьому році на Донеччині», – каже керівниця проэкту Олена Жерздєва.

 6 

4

До участі у фотомайстернях організатори запрошують молодь віком від 14 до 21 року. Уміння фотографувати – не важливо, важливо бажання інтенсивно працювати над темою і бажання вчитися новому. У фотомайстернях вже взяли участь більше 40 юнаків та дівчат з Донбасу.

«Приязна атмосфера нашої фотомайстерні і поїздка до Києва запам’ятаються мені надовго. Я ніколи раніше не тримала камеру в руках, і зовсім не очікувала що-небудь виграти. Для мене це безцінний досвід», – ділиться враженнями від проекту призерка конкурсу фотоесе 17-ти річна Поліна Боднар. Робота дівчини «Блокпост № 1» посіла друге місце на конкурсі фотоесе у минулому році, і нагородою Поліни стала навчальна поїздка до Києва.

Роботи української молоді виставлялися в усіх містах-учасниках проэкту, а заключна виставка, на якій були представлені 38 фотоісторій, пройшла у жовтні минулого року у Дружківці в бібліотеці імені Лесі Українки.

2

7

10

Ще одну величезну перемогу здобули учасниці фотомайстерень у квітні цього року – на всеукраїнському фестивалі Odesa Photo Days у конкурсі для підлітків Future Photo Days. 90 робіт підлітків з усієї України були подані на конкурс. Для показу на виставці в Одесі журі відібрало 18 фотосерій. Всі п’ять фіналісток Донецької області – випускниці фотомайстерень MediaLab Donbas.

Фотомайстерні і робота над фотоесе дають молоді можливість не тільки навчитися фотографувати та подивитись на своє місто позитивно, але і відкрити для себе нову професію. Так, учасниця фотомайстерні у Слов’янську Мілена Харіна збирається цього року вступати до Києва: «Фотомайстерня допомогла мені остаточно визначитися з вибором професії, тепер я планую стати фотохудожницею-рекламісткою. Впевнена, що набуті знання мені обов’язково допоможуть, як під час вступу, так і у майбутній професії », – говорить Мілена.

11

12

Цього року організатори проекту – «Європейська Медіа Ініціатива» з Берліну і громадська організація «Нова Дружківка» планують провести фотомайстерні в трьох містах Донеччини. У зв’язку з пандемією, заняття будуть проходити в основному онлайн. А виставки відбудуться в літньо-осінній сезон просто неба.

Перша фотомайстерня пройде у цьому році у червні для молоді Соледара.

Подати заявку на участь можна за посиланням.

Проєкт фінансується у рамках Програми Федерального міністерства закордонних справ Німеччини «Розширення співпраці з громадянським суспільством країн Східного партнерства та Росії». Проєкти МедіаЛаб Донбас спрямовані на досягнення однієї з цілей програми: «Зміцнення плюралізму».

МедiаЛаб Донбас — медіа-проєкт Європейської Медіа Ініціативи (Europäische Medien Initiative e. V.), який проходить за підтримки Посольства Німеччини, Генерального консульства Німеччини у Донецьку, Австрійського бюро кооперації у Львові у співпраці з громадською організацією «Нова Дружківка» i Платформою Ініціатив «Теплиця»

1

5

8

Контакти для преси:

Антоніна Полухіна, координаторка проэкту в Україні

Тел.: +380 66 599 55 92

E-mail: [email protected]

Elena Jerzdeva, керівництво проєктом: [email protected]

Інформація про проєкт:

https://de-de.facebook.com/MediaLabDonbass/

www.medialab-donbass.com

Можлива організація телефонних інтерв’ю з організаторами, кураторами та учасниками проєкту


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Поліетнічна спадщина для розвитку: старт марафону громад України

Як впливає COVID-19 на фінансове забезпечення паліативної та хоспісної медицини?

Стартує проєкт із захисту майнових прав людей поважного віку

У Тернополі запрацював Центр розвитку громадської активності

Знижено ціну на ліки проти туберкульозу

Відбулася робоча зустріч представників підписантів Меморандуму про взаємодію надавачів правової допомоги в Україні