Ні стигмі ГВР у медзакладах!

Принаймні, так вважає команда Львівського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ», яка з жовтня минулого року почала реалізовувати ...

стигма
Ні стигмі ГВР у медзакладах!

Принаймні, так вважає команда Львівського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ», яка з жовтня минулого року почала реалізовувати проект RESPECT «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, по відношенню до представників груп високого ризику (ГВР), зокрема, споживачів ін’єкційних наркотиків, і людей, що живуть з ВІЛ, в медичних установах Львова і області». Проект здійснюється за підтримки USAID (Агентство США з міжнародного розвитку). Уже проведено 30 тренінгів для 731 медпрацівника, а з метою визначення ефективності тренінгів активісти організації регулярно проводять соціологічні опитування медичного персоналу.

Відзначимо, що Львівське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» є найбільшою і, мабуть, найефективнішою  регіональною організацією, що представляє інтереси ВІЛ-позитивних українців. А згаданий проект спрямований на подолання епідемії ВІЛ-інфекції в Львові і Львівській області (м. Дрогобич та м. Борислав), шляхом повсюдного впровадження нової амбітної стратегії UNAIDS «90-90-90» до 2020 року.

Не секрет, що основні причини формування дискримінації по відношенню до ВІЛ-позитивних людей – пов’язані зі страхами в суспільстві і ототожнення ВІЛ-інфекції з так званими групами ризику: споживачами ін’єкційних наркотиків, жінками зі сфери надання комерційних секс послуг або з чоловіками-геями. Таким чином, стигма – це упереджене ставлення до конкретної, зазвичай маргінальної групи людей, яке проявляється в розголосі приватної інформації, морального засудження та  психологічному тискові. Поширеними проявами дискримінації по відношенню до ВІЛ-позитивних людей є також суспільна ізоляція, обмеження в пересуванні, відмова при наймі на роботу або в наданні медичної допомоги, примусове переривання вагітності тощо. Але, як показує практика країн Західної Європи та Північної Америки, високий рівень освіти і обізнаності суспільства допомагає пересічним громадянам з консервативними поглядами краще розібратися в проблематиці та  з розумінням реагувати на існуючі суспільні правила прийняття людей з ВІЛ-статусом.

Власне над вирішенням таких проблем і працює команда проекту RESPECT. «У цьому році в межах проекту було проведено 30 тренінгів для 731 медичного працівника (487 медичних сестер та 244 лікарів). З метою визначення ефективності тренінгової діяльності було проведено й  вхідне соціологічне опитування медичного персоналу серед шести пілотних закладів охорони здоров’я міста Львова та Львівської області», – розповідає координатор проекту Сергій Миронюк. Соціологічне опитування повинно продемонструвати, яким чином змінилося ставлення до даної проблеми серед медиків після проведення тренінгів. На даний момент команда проекту ще не має в своєму розпорядженні  остаточних результатів опитування. Однак є результати опитувань попереднього року, які охоплювали медичні установи м. Львова: Львівський обласний наркологічний диспансер, Львівський регіональний фтизіопульмонологічний центр, Шкірно-венерологічний диспансер №1, 2-а міська поліклініка м. Львова, Міський комунальний клінічний пологовий будинок №1, Третя комунальна міська клінічна лікарня. Вони вже продемонстрували серйозне підвищення рівня знань про шляхи передачі ВІЛ-інфекції у медичних працівників з 54% до 64% ​​і зменшення рівня стигми на 14%.

Ігор Галущак
Львів


 

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями