Навіщо і кому вона потрібна: реформу освіти обговорили у Черкасах

У Черкасах відбувся семінар, на якому учасники обговорили реформу освіти з експерткою Реанімаційного Пакету Реформ, Лілією Боровець. Семінар був проведений в рамках проекту Реанімаційного Пакету ...

Додано:
Nadiia Mazur

IMG_3959
Навіщо і кому вона потрібна: реформу освіти обговорили у Черкасах

У Черкасах відбувся семінар, на якому учасники обговорили реформу освіти з експерткою Реанімаційного Пакету Реформ, Лілією Боровець. Семінар був проведений в рамках проекту Реанімаційного Пакету Реформ та Інституту громадянського суспільства “РПР та місцеві коаліції: синергія співпраці”. 

Вчителі, начальники відділів освіти, викладачі, методисти і директори – реформа освіти продовжує залишатись актуальною для усіх освітян. В публічних обговореннях реформа залишається недокомунікованою, що породжує безліч питань та міфів. Учасники семінару в Черкасах шукали відповіді на ці питання та розвінчували міфи разом з експерткою Лілією Боровець.

Освітяни обговорювали причини реформи, які часто не розуміють як батьки,так і вчителі. В ході дискусії дійшли думки, що школа змінила свою роль в житті учня. За твердженням самих вчителів раніше вчитель був одним з основних джерел інформації, а тепер цю нішу зайняли онлайн-ресурси. Це один з прикладів, чому школа має трансформуватись та відповідати вимогам часу – головне не знання, а компетенції.

Основні засади такої школи і ролі батьків, учнів та вчителів в навчальному процесі, учасники обговорили в групах та презентували. Як визначили самі освітяни, спільне для усіх – бути відкритим до діалогу і активно долучатись до організації навчального процесу.

“Діти, що народились з гаджетом в руці”, – так охарактеризували своїх учнів вчителі та дійшли висновків, що розвиток в школі має відповідати глобальним трендам. Інше розуміння змісту навчання передбачається реформою, що допоможе підготували учнів до викликів та навчить вчитися протягом життя.

IMG_3961

Семінар організовано в рамках проекту “РПР та місцеві коаліції: синергія співпраці”, що виконується Інститутом громадянського суспільства спільно з коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ – РПР в рамках Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Оновлено сайт з єдиною базою сервісів та перевірених центрів допомоги для ветеранів/ок АТО/ООС

Патріотами своєї країни вважають себе 83% громадян України

Сьогодні в Самборі відкриють меморіал “Пам’ятай”

В Україні запускають «гарячу лінію» психологічної підтримки для ветеранів

Агенція «Або» запустила онлайн-гру для локальних медіа

Як у Торецьку проходить Фотомайстерня для молоді