Навчають англійської і переробляють сміття: як на сході відновлюють підприємництво за гранти ООН

На платформі онлайн-освіти Почати.Бізнес стартувало голосування за відео проєкту Великі історії малого бізнесу. Це кампанія з популяризації підприємництва, яку вже 5 років поспіль проводить ООН ...

Додано:
Molodiya Festival

Великі історії малого бізнесу
Навчають англійської і переробляють сміття: як на сході відновлюють підприємництво за гранти ООН

На платформі онлайн-освіти Почати.Бізнес стартувало голосування за відео проєкту Великі історії малого бізнесу. Це кампанія з популяризації підприємництва, яку вже 5 років поспіль проводить ООН спільно з фестивалем соціальної реклами Molodiya Festival

Серія коротких роликів розповідає про бізнесменів із Донеччини, Луганщини та Запорізької області. Частина з них – переселенці, котрі залишили свої домівки й з нуля створили власну справу: хтось запустив бренд одягу, хтось відкрив хаб, а хтось має музей. Інші – переробляють сміття, розвивають туризм, очищують воду, ремонтують машини і лікують людей.

Автори відеороликів – молоді рекламісти й  режисери, які зафільмували історії цих підприємців, щоб надихнути інших створювати власну справу. А ще для того, щоб показати людей, які, попри труднощі, створили бізнес, надають робочі місця та розвивають регіон.

За увесь час кампанії десятки бізнесів були зафільмовані та отримали промоцію. А вся Україна побачила, що на сході країни безліч цікавих ідей, людей і проєктів.

Наприклад, Ганна Чебан заснувала компанію з переробки пластикових відходів. Жінка давно мріяла зробити рідний Маріуполь чистішим. У місті й області є величезна проблема стихійних звалищ, а про сортування сміття раніше взагалі мало хто чув.

«У нашому місті немає сміттєпереробного заводу, але є кілька підприємців, які його частково замінюють – хтось переробляє скло, хтось пластикові пляшки, хтось папір, а я – плівку. Ми зараз тісно працюємо з об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків – це ж клондайк вторсировини. Закуповуємо у них сировину і розподіляємо між собою», – розповідає Ганна.

Гранули, отримані в результаті переробки, необхідні підприємствам, які виготовляють труби, пакувальні сітки, технологічні плівки, ємності для технічних рідин, меблеву фурнітуру.

Гуляйпільський краєзнавець Сергій Звілінський зайнявся підприємництвом, щоб зберегти одну з найстаріших будівель міста. Він створює музей-садибу родини Крігер, який буде присвячений дореволюційному Гуляйполю. Експонати до музею збирав, купував, віднаходив роками. 

Також завдяки гранту Сергій відкрив у межах туристично-відпочинкового центру бар «Анархіст» та хостел. Бар оформили у стилі лофт: бетонна підлога, цегельні стіни, де збереглася рідна цегельна кладка. У хостелі можуть зупинитися дві людини.

Анастасія Муранова власниця школи англійської мови у Сєвєродонецьку. Англійську Анастасія почала вивчати у 5 років. Займалась щодня по дві години. У 6 років відкрила свою першу школу. За життя мала 6 різних бізнесів і різні місця роботи. 

Школу англійської починала з 1 кімнати та 5 студентів. Тепер у підприємиці 3 школи і 800 студентів. «Мати свій маленький бізнес – це гасити пожежі, які палають усюди», – каже Анастасія.

Голосування за 15 свіжих історій триватиме до 23:59 19 березня 2021 р. За кожного учасника можна проголосувати один раз, а трьом найпопулярнішим відеороликам забезпечать промокампанію.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Відбувся тренінг «Фінансовий менеджмент. Бухгалтерський облік та оподаткування» серед підприємців міста Сєвєродонецьк

Жителі Луганської області навчалися ефективно вести бізнес та започатковувати власну справу

Жителі Донецької та Луганської областей отримали навички працевлаштування, кар’єрного розвитку та започаткування власної справи

Громади переселенців обговорили три проблеми, які досі не розв'язала держава

Зустріч посадовців ЄС та громадськості в Бердянську

Важлива правова інформація завжди з собою. Створено порадник учасникам кримінального провадження