Наука заради миру — відбувся STEM-тиждень з українськими науковицями

Ініціатива ДівчатаSTEM Центру «Розвиток КСВ» провела серію зустрічей «Наука заради миру» з науковицями-фіналістками та переможницями Української Премії L’Oréal-UNESCO «Для жінок у науці» в рамках ...

Додано:
Lena Pizniak

278502989_2127588514087885_3349900512854197429_n-1-1-pocxum5qpoyvdiug5x2kz1hxrayudnwqkq2dudheh4
Наука заради миру — відбувся STEM-тиждень з українськими науковицями

Ініціатива ДівчатаSTEM Центру «Розвиток КСВ» провела серію зустрічей «Наука заради миру» з науковицями-фіналістками та переможницями Української Премії L’Oréal-UNESCO «Для жінок у науці» в рамках Європейського STEM-тижня. Ці зустрічі були покликані надати школяркам та студенткам  віру в можливість розвитку та реалізації своїх наукових інтересів, незалежно від зовнішніх обставин. На зустрічі з науковицями протягом тижня зареєструвалося майже 100 учасниць із філіалів ДівчатаSTEM, але не всі могли долучатися у зв’язку з нестабільною ситуацією в різних населених пунктах України та проблем зі зв’язком. 

Європейський STEM-тиждень проходив з 26 по 29 квітня та має на меті спрямувати увагу дітей на розвиток наукової та технічної творчості, удосконалення їхніх знань зі STEM-предметів та зацікавлення спеціальностями наукового та природничого спрямування. Українським партнером тижня є Інститут модернізації змісту освіти. 

«Заснувавши спільно з UNESCO премію «Для жінок у науці», для нас дуже цінно підтримувати та відзначати талановитих жінок-науковиць, щоб вони своїм прикладом заохочували дівчат та молодих жінок обирати наукові професії. Невимовно раді цим зустрічам і можливості, що науковиці продовжують надихати молодь і у цей непростий час», — Катерина Захараш, директорка з корпоративних комунікацій L’Oréal Україна.

«Непрості часи породжують сильних людей. Але крім іншого сила українців та українок в освіті, тож ми точно знаємо, що STEM і наука може бути заради миру. І цьогорічні зустрічі з науковицями в цей важкий період є доказом нашої незламності, бажанням вчитися і розвиватися», — Марина Саприкіна, керівниця Центру «Розвиток КСВ». 

Запрошеними науковицями стали Катерина Теребіленко, Анна Островерх, Ірина Беспалова та Наталія Щербань. Під час онлайн-зустрічей спікерки ділились з дівчатами своїм досвідом та розповіли як продовжують свою роботу зараз, як облаштували своє робоче місце зараз, що допомагає за будь-яких навколишніх обставин продовжувати удосконалюватися професійно, розвивати нові зв’язки та наукові проєкти на благо розвитку української і світової науки.

Катерина Теребіленко, докторка хімічних наук, доцент хімічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, фіналістка IV української премії L’OREAl- ЮНЕСКО «Для жінок у науці», розповіла про розвиток науки під час війни, про цікаві наукові дослідження та як їх можна імплементувати для наших захисників/ць та навіть провела невелику спільну роботу з учасницями про те, як виглядає наука в Україні. 

«Наука не має кордонів, тому де б дівчата зараз не реалізували свої можливості, творчий та інтелектуальний потенціал, це все прославляє Україну», — підсумувала Катерина Теребіленко.

Подивитися запис ефіру з Катериною можна за посиланням — https://bit.ly/3vZdTDv 

Анна Островерх, д. техн. н., керівник лабораторії Інституту проблем матеріалознавства ім І.М. Францевича НАН України, фіналістка IV української премії L’OREAl- ЮНЕСКО «Для жінок у науці», поділилася своїм досвідом які були плани до 24 лютого та як  виглядає робота тепер. Крім того, пані Анна зосереджена на дослідженнях з кліматичних питань, що є надзвичайно актуальною та цікавою темою. 

«Коли ви працюєте на результат, ви можете отримати нові навички, навчаєтесь співпрацювати з іншими інститутами та бізнесом та як отримувати можливості для розвитку. Наука є прибутковою і можливою, коли ви професіонал і старанно й натхненно працюєте», — поділилася науковиця Анна Островерх.  

Запис зустрічі з Анною – https://bit.ly/3MKWwx7 

Ірина Беспалова, докторка технічних наук, старша дослідниця, провідний науковий співробітник Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України,  переможниця IV української премії L’OREAl- ЮНЕСКО «Для жінок у науці», розповіла свою історію успіху, чим займається в Інституті, про улюблені проєкти й що надихає в роботі. 

«Немає невдалих дослідів, є досліди, які не збігаються з очікуваннями. Проте цей експеримент дає розуміння, що саме потрібно робити далі. Тому, ніколи не здавайтеся! Якщо щось сталось не так, як планували — це привід проаналізувати помилки та робити знову й знову і тоді обов’язково будуть вдалі досліди», — залишила натхненні слова пані Ірина. 

Посилання на запис ефіру з Іриною — https://bit.ly/3y2mLeq 

Наталія Щербань, докторка хімічних наук, старший науковий співробітник Інституту фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України, переможниця I української премії L’OREAl- ЮНЕСКО «Для жінок у науці», розповіла цікавинки своєї роботи, як зараз відбувається робочий процес під час війни, про міжнародну співпрацю та плани на майбутнє:

«Потрібно навіть у таких складних умовах займатися тим, що виходить у вас найкраще. Кожен з нас допомагає країні й армії, коли кожен на своєму фронті. І ми обов’язково переможемо!», — завершила серію зустрічей Наталія Щербань. 

Ефір з Наталією Щербань — https://bit.ly/3LAB5Pd 

Учасниці, які змогли доєднатися, діляться з нами, що отримали купу мотивації та були вражені обсягом любові наших науковиць до своєї праці. 

«Історії наших спікерок надихають творити та розвиватися. Розповіді про їх роботу та експерименти справді запевнюють в тому, що наука є і буде заради миру», — поділилася з нами одна з учасниць. 

Крім того, більшість дівчат залишили коментарі, що дуже хочеться побачити наукові досліди наживо та й стати учасницями експериментів. 

«Кожна науковиця розповіла все нове, тому було все цікаво без винятків. Хотілося, щоб ці зустрічі відбулися у реальному часі, щоб ми могли усі зробити спільне фото та обійняти одне одного», — розказала учасниця STEM-тижня. 

Детальна інформація: Юлія Мазурок, [email protected]

*STEM – це акронім, який означає науку (Science), технології (Technology), інженерію (Engineering) та математику (Mathematics).

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія).

#ДівчатаSTEM – це спільнота активних дівчат та філіалів в школах та університетах України (надалі – Спільнота), що об’єднуються з метою більшого залучення та збільшення кількості дівчат до STEM-напрямів (наука, технології, інженерія, математика). Наразі у Спільноті 98 філіалів. Детальніше про проєкти в рамках ініціативи ДівчатаSTEM на Facebook та Instagram.

L’Oréal — № 1 косметична Група у світі. В унікальному портфоліо компанії — 35 всесвітньо відомих брендів, таких як L’Oréal Paris, Garnier, La Roche Posay, Lancome, Yves Saint Laurent, Giorgio Armani, Kerastase та інші. Виручка Групи від реалізації в 2021 році становить 32,28 млрд євро, а в її штаті по всьому світу працює 85 400 осіб.

Як світовий лідер у сфері краси компанія L’Oréal представлена в усіх каналах дистрибуції: на ринку товарів масового попиту, в універмагах, аптеках, салонах краси, точках безмитної торгівлі та електронній комерції. Зобов’язання L’Oréal охоплюють амбітні цілі до 2030 року в межах програми сталого розвитку «L’Oréal в інтересах майбутнього» та мають на меті залучити всю її екосистему заради створення більш інклюзивного та сталого суспільства.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Чи впливає на податки та дохід отримана гуманітарна допомога від Благодійного фонду «ССС»?

У Підволочиській громаді відкрили молодіжний простір «Знайди себе»

Програма USAID DOBRE закупила для П’ядицької громади агро обладнання вартістю понад 1,2 мільйон

Безкоштовні онлайн-консультації від психологів та психіатрів для мешканців України

Понад 80 громад та ОВА пройдуть навчання з комунікацій за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

На Рівненщині проводять дослідження щодо булінгу дітей ВПО у школах