Найдорожча ручка у житті, або як волинські активісти вчилися премудростям фандрайзингу

Як збирати гроші на проєкти для громадського сектору.  Волинські активісти, переможці конкурсу адвокаційних ґрантів Волинського Інституту Права вивчали правила, принципи та секрети фандрайзингових ...

Руслан Краплич
Найдорожча ручка у житті, або як волинські активісти вчилися премудростям фандрайзингу

ФандрайзингЯк збирати гроші на проєкти для громадського сектору.  Волинські активісти, переможці конкурсу адвокаційних ґрантів Волинського Інституту Права вивчали правила, принципи та секрети фандрайзингових кампаній. Допомагав їм у цьому професійний тренер, засновник Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич

 “Фандрайзинг – це в першу чергу не про гроші, а про залучення ресурсів (людських, технічних, фінансових)”,  – каже тренер. І в роботі ефективних громадських організацій ця діяльність займає 40% сил і часу. 

 Для того, аби ефективніше засвоїти знання, теорія постійно перемежовувалася із практичними завданнями. Для наочної демонстрації матеріалу учасникам тренінгу довелося із заплющеними очима шукати гроші, грати в незвичну естафету і купити через аукціон кулькову ручку за 130 гривень. Щоправда, на додачу до ручки Ірина Пикалюк, яка віддала за неї таку суму, отримала ще посібник з фандрейзингових кампаній, що стало приємним бонусом.

Також громадські активісти прокачали навички з презентації. Головними тезами цієї частини навчання було те, що все найважливіше та найцікавіше треба помістити в одну хвилину і в жодному разі не можна нічого просити. Проєкт повинен пропонувати донору якусь вигоду, а от якою може бути ця вигода  – залежить від типу донора. До прикладу, благодійникам важливо отримати емоцію від доброї справи, а от спонсори  часто хочуть отримати додаткову рекламу. 

Окрім того, під час навчання розглянули і способи залучення ресурсів. Таких Руслан Краплич продемонстрував, не багато не мало, аж 30 варіантів. Розповів про їхні особливості, переваги, недоліки та можливості. 

Впродовж лише двох днів учасникам вдалося засвоїти все найважливіше з теми пошуку та залучення ресурсів. І тепер із зарядом натхнення вони мають можливість втілити ці знання в своїй громадській діяльності.

Тренінг відбувся в межах  проєкту «Підтримка діяльності громадського сектору Волині у період нових викликів та потреб», що реалізовує Волинський Інститут Права  за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Форум «Світ без обмежень» зібрав спільноту партнерів з 16 областей України

Записати подкаст, провести подію, попрацювати — в Українсько-данському молодіжному домі в Києві

Відбулася презентація другого кварталу грантових заявок UCSIRP

ГО закликають голів місцевих органів влади взяти в роботу еко-чеклист для громад України

У двох громадах на Волині впроваджують шкільний бюджет

У Любешові влада і місцеві жителі провели спільні аудити безпеки та благоустрою