Найбільша комунікаційна платформа юрисконсультів країни — підсумки профільної конференції

22 квітня 2016 року Асоціація правників України (АПУ) провела VIII Щорічну конференцію корпоративних юристів (юрисконсультів) — у новому форматі та з новим натхненням захід пройшов з небувалим ...

Додано:
uba

1
Найбільша комунікаційна платформа юрисконсультів країни — підсумки профільної конференції

22 квітня 2016 року Асоціація правників України (АПУ) провела VIII Щорічну конференцію корпоративних юристів (юрисконсультів) — у новому форматі та з новим натхненням захід пройшов з небувалим успіхом.

«Розвиток Секції юрисконсультів був і залишається нашим пріоритетом. І головна мета сьогоднішньої конференції — зібрати разом юрисконсультів для того, щоб їх професійне життя було більш насичене, а робота стала ефективнішою», — зазначив Президент АПУДенис Бугай, відкриваючи захід. Власне, мети організаторам досягти вдалося, адже 80% учасників заходу були саме представниками юридичних відділів компаній.

Перша робоча сесія конференції охопила актуальні питання організації роботи юрисконсульта. Виступаючи у якості модератора сесії, Сергій Попов, партнер KPMG, зазначив, що актуальних питань у роботі юрисконсульта є безліч, і в межах першої сесії організатори зібрали найважливіші з них.

Одну з найгарячіших дискусій сьогодення — перспективу впровадження виключного права адвокатів на представництво інтересів клієнтів у судах — представив Олексій Лутак, начальник відділу правового забезпечення та регламентних виплат з міжнародного страхування Моторного (транспортного) страхового бюро України. Він навів аргументи «за» і «проти» впровадження виключного права та, оцінюючи перспективи ухвалення відповідних законодавчих змін, порадив колегам все ж розраховувати на зміни у професії та, за можливості, отримувати адвокатське свідоцтво.

Від законодавчих перспектив відволікла юристів Наталія Адаменко, експерт з етикету та дипломатичного протоколу, президент Etiquette School. Посмішка, постава, правильна хода — ті прості секрети, які всі знають, але чомусь постійно забувають у повсякденному житті. Саме ці три складові є запорукою успішних бізнес-комунікацій і позиціонування себе серед оточуючих. «Знання етикету дає Вам можливість бути вільними та впевненими у собі та своїй позиції», — переконана пані Адаменко.

Продовжуючи тему етикету, однак вже у бізнес-відносинах, Сергій Ігнатовський, директор юридичного департаменту Агрохолдингу «Мрія», проілюстрував на прикладі своєї компанії, як організувати роботу юридичного департаменту в кризові часи та зберігати етику у відносинах із кредиторами.

Про новації, на які слід очікувати юрисконсультам у своїй роботі, говорили під час другої сесії конференції, модератором якої виступив Валентин Загарія, керуючий партнер Spenser & Kauffmann. Павло Мороз, заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації, презентував результати ста днів роботи Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. «На сьогодні ми отримали понад 300 скарг на дії реєстраторів. Мін’юст вже розглянув понад 120 скарг, майже 30 з яких було задоволено. Варто зазначити, що це не просто цифри. Це порятунок майже 30 заявників, чиї права були порушені справжніми рейдерами», — сказав заступник міністра юстиції. «30 квітня — день, коли наш реєстратор здійснить останню реєстраційну дію у сфері бізнесу та нерухомості. Ми передали функцію реєстрації нотаріусам, органам місцевого самоврядування та суб’єктам акредитації», — повідомив він.

Сергій Петухов, заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції, представив аргументи на користь необхідності скасування Господарського кодексу України та відповів на запитання юрисконсультів щодо вірогідності та можливих наслідків таких змін. У свою чергу, Олександр Полоник, старший юрист «Авеллум», проаналізував зміни у статусі та роботі наглядової ради, які набирають чинності з 1 травня 2016 року за Законом про захист прав інвесторів. «Не зважаючи на такий оптимістичний посил, цей Закон варто було б назвати Законом про зміну балансу сил в акціонерних товариствах. Якщо раніше одні люди керували АО, то відтепер їм це буде зробити набагато складніше», — одразу дав вирок змінам Олександр Полоник.

Детальні поради, як юристам готуватися до обшуку, надала Ольга Васильєва, заступник директора з юридичних питань ПАТ «Київобленерго». Зокрема, вона порекомендувала: провести внутрішній аудит усіх документів, запровадити правило «чистого стола», перевести всю діяльність підприємства на віддалений сервер, провести відповідні тренінги для персоналу та керівництва, забезпечити відео- та аудіофіксацію (приховану та відкриту) в усіх стратегічних приміщеннях, розробити внутрішнє положення про конфіденційну інформацію (комерційну таємницю). Та чи не найважливіше — заздалегідь укласти договір із адвокатом про надання правової допомоги.

У межах третьої сесії під пильним наглядом модератора Олега Кукоби, керівника юридичної служби Dragon Capital, юристи говорили про практику застосування банківського права. Денис Бугай, партнер VB PARTNERS, представив інструменти захисту від кримінальних загроз для топ-менеджменту банків. Юлія Кирпа, партнер ЮФ Aequo, проаналізувала юридичні аспекти реструктуризації заборгованості підприємств перед пулом кредиторів. А Ростислав Матяш, віце-президент, директор з юридичних питань ПАТ «Альфа-Банк», представив юридичні аспекти електронного документообігу в Україні.

Допомогти юрисконсультам розібратися в нових підходах АМКУ до визначення штрафів за порушення законодавства у сфері економічної конкуренції зголосилася Марія Ніжнік, перший заступник Голови Антимонопольного комітету України — державний уповноважений. У свою чергу, Олександр Мінін, партнер КМ «Партнери»/WTS Consulting, пояснив, як готуватися до кримінальних проваджень у податкових спорах. Команду колег підсилив Олександр Вознюк, партнер ЮФ «Астерс», який надав свої коментарі у якості модератора сесії.

Заключна частина форуму виявилася найбільш новаторською, як з погляду подачі, так і представлених ідей. Модератором сесії під назвою: «Використання сучасних інформаційних технологій в діяльності юрисконсульта» виступила Ольга Прокопович, директор з правових питань ТОВ «Майкрософт Україна». На початку розмови Микита Полатайко, координатор ІТ-практики Sayenko Kharenko, представив особливості електронної форм правочину — як з юридичного, так і з технічного аспекту. Надалі експерти, презентуючи свої доповіді, з блокнота, телефона, із застосуванням новинок у сфері ІТ та вражаючи новаторськими ідеями, говорили про тренди діджиталізації професії юриста, надавали поради, як опанувати потік інформації та керувати процесами одним кліком, застосовувати ЕЦП в документообізі та багато іншого.

Асоціація правників України принагідно висловлює вдячність партнерам конференції: компаніям AEQUO, KM PARTNERS, Spenser & Kauffmann, партнеру сесії Avellum, алкогольному партнеру Finlandia, водному партнеру «Небесна криниця», медіа та інформаційним партнерам заходу.

ФОТОЗВІТ


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

Налагодження процесу реабілітації в умовах воєнного стану

Перспективи впровадження інклюзії обговорили у другий день форуму «Світ без обмежень»

Форум «Світ без обмежень» зібрав спільноту партнерів з 16 областей України

Записати подкаст, провести подію, попрацювати — в Українсько-данському молодіжному домі в Києві

Відбулася презентація другого кварталу грантових заявок UCSIRP

ГО закликають голів місцевих органів влади взяти в роботу еко-чеклист для громад України