Надихають та мотивують: УІНП випустив настільний календар на 2021 рік про українських жінок

«Українські жінки ХХ століття» - це зручний настільний календар на 2021 рік, який розповідає історії українських жінок, які у різний спосіб вплинули на становлення та розвиток української державності ...

ujjYg1608210506hXxcg
Надихають та мотивують: УІНП випустив настільний календар на 2021 рік про українських жінок

«Українські жінки ХХ століття» – це зручний настільний календар на 2021 рік, який розповідає історії українських жінок, які у різний спосіб вплинули на становлення та розвиток української державності або здійснили вагомий внесок у розвиток української науки, культури, освіти чи інші визначні досягнення наприкінці  ХІХ – ХХ століттях.

«Героїні календаря в різний спосіб стали на захист української державності під час Перших (1917-1921 роки) та Других визвольних змагань (кін. 1930-х – 1950-ті роки). До календаря увійшли 12 ювілярок, які є особливими для історії України. Ці жінки  різні за походженням, віком, освітою, професію. Об’єднує їх те, що вони не залишилися осторонь суспільних та політичних процесів і подій, які відбувалися на українських землях протягом ХХ століття. Вони з яскравою громадянською проукраїнською позицією, переважно активістки жіночого руху, правозахисниці та політичні діячки. Це представниці різних поколінь українок, які щоденно виборювали право відбутися і ставали взірцем для інших», – розповідає авторка проєкту та співробітниця УІНП Наталя Слобожаніна

Кожен місяць в календарі присвячені одній українській діячці за принципом хронологічного відбору за круглими та напівкруглими датами року народження. Серед героїнь календаря політикеса Олена Левчанівська, освітянки Христина Алчевська й Софія Русова, військовичка Софія Галечко, громадські діячки та письменниці – Дніпрова Чайка, Олена Теліга, Марія Бачинська-Донцова та інші.

Календар буде цікавий працівникам закладів науки, культури та освіти, представницям жіночих громадських організацій та інших установ і громадських організацій, та просто зацікавленим гендерною тематикою.

 

Над проєктом працювали: авторка проєкту: Наталія Слобожаніна, подяка за консультації: Оксані Кісь та Володимиру Бірчаку, дизайн: Ярослав Копаниця, друк: ФОП Заболотний І.М.

 

Завантажити електронну версію календаря можна за посиланням.

 

Джерело: УІНП.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

DOCU/СВІТ: фільми про перемогу добра

У Львові відбулася публічна розмова «Зберігачі пам’яті. Історії про російсько-українську війну»

Менська громада готується до «зеленого» відновлення: громадськість пропонує зміни до Плану розвитку

Молодіжне підприємництво в дії: оголошено переможців програми «Компанія»

Попри війну, 64% людей в Україні вважають свій населений пункт безпечним

Молодь Чернігівщини стає рушієм змін в своїх громадах