У Львові відбулася публічна розмова «Зберігачі пам’яті. Історії про російсько-українську війну»

Про Віртуальний музей російської агресії, про проєкти Українського інституту національної пам’яті та Музею Майдану, які зберігають пам’ять про російсько-українську війну та Революцію Гідності, ...

500224310_1089240956583175_876820945379659884_n
У Львові відбулася публічна розмова «Зберігачі пам’яті. Історії про російсько-українську війну»

Про Віртуальний музей російської агресії, про проєкти Українського інституту національної пам’яті та Музею Майдану, які зберігають пам’ять про російсько-українську війну та Революцію Гідності, говорили під час зустрічі «Зберігачі пам’яті. Історії про російсько-українську війну», що відбулася 21 травня у львівському Хартія-Хабі.

«Коли ми говоримо про усну історію, то говоримо не лише про метод фіксації фактів, а й про спосіб побачити людину в історії. Щоб усноісторичні інтерв’ю були вдалими, дуже важлива емпатія до тих, кого опитуємо», — наголосила завідувачка сектору усної історії та збереження історичних свідчень УІНП Тетяна Ковтунович.

Вона розповіла про усноісторичні проєкти УІНП, а також про Віртуальний музей російської агресії: «Усні свідчення — важлива складова Віртуального музею російської агресії. Ми документуємо російські злочини, досвіди окупації, спротиву та виживання, аби зберегти правду про війну».

«Для нас у Музеї Майдану усна історія — це не лише про архіви, а й про діалог. Ми створюємо виставки, освітні програми, документальні проєкти на основі живих свідчень. Це дозволяє не просто говорити про події, а проживати їх разом із тими, хто був у центрі подій. Ми віримо, що особисті історії здатні пробуджувати співпереживання, відповідальність і дію», — зазначила кураторка та координаторка комеморативних, освітніх, виставкових та усноісторичних проєктів Музею Майдану Ольга Савенок.

Під час зустрічі говорили про те, як збираються свідчення учасників і очевидців війни, чому важливо фіксувати особисті історії, яким чином вони впливають на суспільне осмислення подій та формування колективної пам’яті. Спікерки поділилися власним досвідом, розповіли про реалізовані проєкти та виклики, з якими стикаються в роботі. Окрему увагу приділили питанням етичності, достовірності та гідності в процесі збору усних свідчень.

На подію завітали дослідники, освітяни, військові, представники культурного сектору та всі охочі, кому важлива жива історія війни. Захід організували Віртуальний музей російської агресії, Український інститут національної памʼяті, Музей Майдану, Хартія-Хаб.

 

Джерело: Національний музей Революції Гідності.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У світі скорочується споживання тютюну – звіт ВООЗ

Військовий медик – один із нових мешканців першого зданого будинку для тимчасового проживання у Львові

Норвегія виділяє додаткові 300 мільйонів норвезьких крон на зелену відбудову в Україні через НЕФКО

Нагороджено фіналістів ІІІ Всеукраїнського молодіжного конкурсу «Юридична освіта майбутнього» у Міністерстві освіти і науки України

Фінал курсу із соціального підприємництва Impactpreneurship 3.0: підсумки великого шляху

Книгу «Жити попри все. Розповіді жінок про війну, 2014 та 2022» презентували в Конотопі