Молодь Чернігівщини стає рушієм змін в своїх громадах
Під час пресконфереції учасники поділились досвідом як їм це вдається – відновлювати себе та свої громади. Громадська організація Центр «Доброчин» обрала 5 молодіжних ініціатив, які стали переможцями ...
Додано:
DobroCN

Під час пресконфереції учасники поділились досвідом як їм це вдається – відновлювати себе та свої громади. Громадська організація Центр «Доброчин» обрала 5 молодіжних ініціатив, які стали переможцями конкурсу міні-грантів для 4 громад Чернігівської області, організованому за підтримки програми «Україна: допомога, стійкість, відновлення» – проєкт Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки (U3R).
Отже, знайомтесь з кращими практиками, які сприяли підвищенню молодіжної активності, залученню молоді до процесів відновлення в громадах та використання форм громадської участі, посилили соціальну згуртованість.
Олександр Уткін та Софія Маринченко, представники молодіжного клубу «Менська енергійна молодь» розповіли, що молодь має низьку залученість до громадського та творчого життя, що призводить до слабкої згуртованості. Це, в свою чергу, створює відчуженість і пасивність, знижуючи соціальну активність молодого покоління. Саме тому для вирішили згуртувати молодь та залучити її до громадського й творчого життя через створення муралів. Це сприятиме розвитку креативності, активності та відповідальності за міський простір. «Ми впевнені, що цей проєкт є чудовою можливістю для молоді проявити себе, зробити місто кращим та створити щось значуще для громади» – зазначив Олександр Уткін.
Олексій Обитоцький та Світлана Силенок, представники громадської організації «Корвус» з Ріпкинської громади розповів, що метою проєкту було підвищення рівня безпеки та якості тренувань дітей та молоді, які використовують поле для гри у міні-футбол, шляхом оновлення металевої сітки навколо поля та оновлення інвентарю для гри в міні-футбол в Ріпкинській громаді. Наразі в громаді існує дуже мало облаштованих та функціонуючих зон для занять спортом для населення. Наявне лише одне поле для гри у міні-футбол, тому воно користується високим попитом у населення різного віку, особливо серед молоді. Заміна сітки та оновлення інвентарю для тренувань на полі для міні-футболу дозволить підвищити якість тренувань наявних команд з міні-футболу громади, надасть можливість проводити більше змагань, турнірів, запрошувати на змагання команди з інших громад. Спортивний потенціал громади зросте, а молоде покоління зможе активно та з користю проводити вільний час.
Тетяна Нестеренко, представниця громадської організації «Експансія добра» з Бахмацької громади розповіла про свій реалізований проєкт “Школа активного громадянина”. Мета проєкту – забезпечити підвищення рівня громадської активності серед учнівських лідерів із різних навчальних закладів громади шляхом проведення 3 тренінгів та фінальної зустрічі, під час яких 60 учасників мали набути теоретичні знання та практичні навички з використання форм громадської участі, проєктного менеджменту та лідерства. «Проєкт став прикладом того, як завдяки підтримці програми та активній позиції громадян можна створювати реальні зміни у громаді» – підкреслила Тетяна Нестеренко.
Олена Яцкова, начальник відділу культури, сім’ї, молоді та спорту Городнянської міської ради розповіла про реалізований проєкт громадської організації «НЗУМ». Для більш змістовного проведення дозвілля та спілкування молоді в громаді, проведення тематичних вечорів, кіноподій, заходів з неформальної освіти була придбана акустична система. Під час проведення різноманітних заходів, відбувається об’єднання людей різного віку та згуртування спільноти.
Анна Михалько, представниця Ініціативної групи молодіжний простір «МУР» повідомила, що проєкт має на меті створення клубу настільних ігор у якості простору для розвитку критичного мислення, підвищення соціалізації та забезпечення інтелектуального дозвілля дітей. Одним із основних завдань є якісне збільшення зацікавленості молоді у відвідуванні публічних та масових заходів та залучення молодих людей до соціальних проєктів та програм. Завдяки настільним іграм учасники зможуть розвивати власну логіку, креативність, комунікативні навички, вчитись працювати в команді та відволікатись від стресових подій, спричинених сьогоденням. «Важливим довгостроковим результатом є створення сталої спільноти учасників, що сприятиме подальшому розвитку клубу навіть після завершення грантової підтримки» – підкреслила Анна Михалько.
Надалі молоді лідери та лідерки продовжать свою діяльність у громадах. Бажаємо успіхів!
Діяльність проходить в рамках проєкту “Краща стійкість і зміцнення місцевої демократії в звільнених територіальних громадах Чернігівської області” за підтримки програми «Україна: допомога, стійкість, відновлення» – проєкт Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки (U3R).