Надання муніципальних послуг під час війни: на Полтавщині стартував візит з обміну досвідом громад з трьох областей

Громади з Дніпропетровської та Запорізької областей завітали в рамках візиту з обміну досвідом на Полтавщину, де мають змогу вивчати практики надання муніципальних послуг під час воєнного стану, а ...

Додано:
havrylenkova

966e093cbd51ccd1f2e2c3cc5fd9f2ba
Надання муніципальних послуг під час війни: на Полтавщині стартував візит з обміну досвідом громад з трьох областей

Громади з Дніпропетровської та Запорізької областей завітали в рамках візиту з обміну досвідом на Полтавщину, де мають змогу вивчати практики надання муніципальних послуг під час воєнного стану, а також обговорювати можливості імплементації наявного досвіду щодо надання муніципальних послуг в практику роботи ОМС.

Для знайомства із прикладами підходів в організації надання муніципальних послуг територіальною громадою в умовах воєнного стану, на Полтавщину прибули громади з Дніпропетровської та Запорізької областей. Візит відбувається за підтримки Програми U-LEAD.

У рамках візиту громади трьох областей обговорять можливості імплементації наявного досвіду щодо надання муніципальних послуг в практику роботи ОМС. Про це повідомила керівниця Регіонального офісу у Полтавській області Ірина Балибіна:

Програма U-LEAD продовжує підтримувати і зміцнювати спроможність громад України. Тож, Полтавщина цими днями приймає делегацію голів з Дніпропетровської та Запорізької областей. І ми ділимося досвідом організації надання муніципальних послуг під час воєнного стану. У рамках візиту учасники делегації відвідають Нехворощанську, Білоцерківську, Решитилівську громади, де наші гості зможуть подивитися на практиці як громади надають зазначені послуги саме в умовах воєнного стану та справляються з такими викликами“.

А керівниця офісу на Дніпропетровщині Олена Тертишна зазначила:

Розвиток муніципальних послуг був пріоритетним напрямком розвитку для громад, як і розвиток інфраструктури, кадрового потенціалу. «Сьогодні» громади отримали новий виклик під час війни: Дніпропетровщина прийняла понад 500 тисяч ВПО. І це офіційні дані про людей, які вирішили жити на території області поки йде війна, розуміючи, що громади нададуть їм якісні послуги. Полтавщина має також такий досвід, як тиловий регіон, який прийняв велику кількість ВПО, тому голови громад Дніпропетровщини будуть вивчати, обмінюватися досвідом під час візиту як ще краще організувати процес надання своїх послуг мешканцям в громадах“.

В рамках першого дня візиту учасники ознайомилися з роботою Центру Дія в місті Полтава, зустрілися з головою Полтавської обласної ради Олександром Біленьким та обговорили підтримку громад обласною радою в умовах воєнного стану, зокрема мова йшла про проєктні ініціативи, інструменти локальної демократії. Далі гості ознайомилися з роботою Решетилівської міської громади. Спільно з головою міської ради Оксаною Дядюновою обговорили питання інформування населення щодо важливих під час воєнного стану повідомлень через комунальне радіо громади. Говорили про надання освітніх, медичних послуг під час війни, організацію роботи депутатського корпусу, роботу зі старостами під час війни.

Делегацію громад Запорізької області очолила радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування Юлія Тертична. Вона повідомила, що крім вивчення досвіду полтавських громад, громади Запорізької області також поділяться своїми практиками надання послуг населенню під постійними обстрілами та досвідом щодо роботи з матеріально-технічною допомогою, гуманітарною допомогою та благодійним фондами, які допомагають їм.

Другий день передбачав візит учасників у Нехворощанську громаду, де вони змогли ознайомитися з практикою надання медичних послуг в умовах воєнного стану, з практикою оснащення закладів сімейної медицини під час війни та з роботою Нехворощанського Центру ПМСД. Також, громади-учасниці знайомили з темою створення безпечного безпекового простору, з практикою створення модульних укриттів, роботою закладів освіти та з робою місцевого Центру проживання переселенців.


Тематика публікації:         

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»