На Звенигородщині запроваджується інноваційне енергозбереження

Звенигородський район разом з іншими туристично привабливими районами Черкащини увійшов до Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».  Зокрема, у селі Богачівка за ініціативи ...

Додано:
matusya_ros

енергетична політика
На Звенигородщині запроваджується інноваційне енергозбереження

Звенигородський район разом з іншими туристично привабливими районами Черкащини увійшов до Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».  Зокрема, у селі Богачівка за ініціативи сільського голови  Галини Недоноско та з доброї волі громади, запроваджено інноваційне енергозбереження.

БФ «Урожай-громаді»  активно шукає проекти, до яких можна долучитися і робить свій вклад у майбутнє села. На думку голови БФ Тетяни Волочай, визначальною є думка і добра воля громади. Лише активна, консолідована сільська спільнота на чолі з цілеспрямованим, енергійним, рішучим головою здатна стати кращою і досягти у співпраці з ЄС успіху.

Таким головою є Галина Недоноско. Порадившись з громадою, вона вирішила взяти участь у проекті та реконструювати вуличне освітлення. Тож сільський голова робить перші кроки у застосуванні альтернативних  джерел енергії у Богачівці. Нещодавно у місцевий ФАП придбано тепловий насос, здатний перетворювати енергію землі в тепло для обігріву приміщення. Завідувач медичного закладу Олена Лисянська демонструє сучасну техніку в невеликій комірці ФАПу. Зауважує, що такою диво-технікою вартістю 65 тис. грн мало які села можуть похизуватися.

Нагадаємо, що  третя фаза Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Черкаській області триватиме до 2018 року.  В рамках проекту для нашої області буде виділено близько півмільйона доларів США.  За час реалізації першої фази проекту, яка тривала  з 2008 по 2010 рік, у 8 пілотних районах було створено 42 громадські організації, які реалізували 54 мікропроекти на суму понад 7 млн грн. В рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ» для участі в основному компоненті в рамках відкритого конкурсу відібрано й райони, де працює «Урожай». Серед них Лисянський, Катеринопільський та Звенигородський.

Зараз відбуваються діалоги з громадами у відібраних селах пілотних районів. Попередньо 36 громад області зможуть реалізувати свої ініціативи в рамках третьої фази проекту.


 

Останні публікації цього розділу:

Сила місцевої демократії: завершилася програма із залучення громадян до врядування

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Пам’ять про війну в умовах нової війни: як Україна переосмислює Другу світову

День Європи. Долучайтесь до кінематографічної подорожі Європою з EU Youth Cinema: Green Deal