На Звенигородщині запроваджується інноваційне енергозбереження

Звенигородський район разом з іншими туристично привабливими районами Черкащини увійшов до Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».  Зокрема, у селі Богачівка за ініціативи ...

Додано:
matusya_ros

енергетична політика
На Звенигородщині запроваджується інноваційне енергозбереження

Звенигородський район разом з іншими туристично привабливими районами Черкащини увійшов до Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».  Зокрема, у селі Богачівка за ініціативи сільського голови  Галини Недоноско та з доброї волі громади, запроваджено інноваційне енергозбереження.

БФ «Урожай-громаді»  активно шукає проекти, до яких можна долучитися і робить свій вклад у майбутнє села. На думку голови БФ Тетяни Волочай, визначальною є думка і добра воля громади. Лише активна, консолідована сільська спільнота на чолі з цілеспрямованим, енергійним, рішучим головою здатна стати кращою і досягти у співпраці з ЄС успіху.

Таким головою є Галина Недоноско. Порадившись з громадою, вона вирішила взяти участь у проекті та реконструювати вуличне освітлення. Тож сільський голова робить перші кроки у застосуванні альтернативних  джерел енергії у Богачівці. Нещодавно у місцевий ФАП придбано тепловий насос, здатний перетворювати енергію землі в тепло для обігріву приміщення. Завідувач медичного закладу Олена Лисянська демонструє сучасну техніку в невеликій комірці ФАПу. Зауважує, що такою диво-технікою вартістю 65 тис. грн мало які села можуть похизуватися.

Нагадаємо, що  третя фаза Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Черкаській області триватиме до 2018 року.  В рамках проекту для нашої області буде виділено близько півмільйона доларів США.  За час реалізації першої фази проекту, яка тривала  з 2008 по 2010 рік, у 8 пілотних районах було створено 42 громадські організації, які реалізували 54 мікропроекти на суму понад 7 млн грн. В рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ» для участі в основному компоненті в рамках відкритого конкурсу відібрано й райони, де працює «Урожай». Серед них Лисянський, Катеринопільський та Звенигородський.

Зараз відбуваються діалоги з громадами у відібраних селах пілотних районів. Попередньо 36 громад області зможуть реалізувати свої ініціативи в рамках третьої фази проекту.


 

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями