На які пільги може розраховувати людина з інвалідністю II групи внутрішньо переміщена особа

До юриста ГО “Фонд підтримки демократичних ініціатив Придніпров'я” - звернулася мешканка м. Кривий ріг, – Олександра П., яка є особою з інвалідністю II групи та переселенкою з м. Волноваха Донецької ...

Додано:
democracydnepr

ad7190717488da1ec97d63b9d9615a93-960x380
На які пільги може розраховувати людина з інвалідністю II групи внутрішньо переміщена особа

До юриста ГО “Фонд підтримки демократичних ініціатив Придніпров’я” – звернулася мешканка м. Кривий ріг, – Олександра П., яка є особою з інвалідністю II групи та переселенкою з м. Волноваха Донецької області з питання пільг.

Олександрі потрібна була допомога по роз’ясненню, на які пільги вона як людина з інвалідністю II  групи та ВПО може розраховувати під час бойових дій в Україні. Юрист ГО “Фонд підтримки демократичних ініціатив Придніпров’я” пояснив, що основний Закон України, який визначає пільги та основи соціальної захищеності для людей з інвалідністю  – це Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Цим Законом гарантуються усім особам з інвалідністю рівні права та можливості на рівні з іншими громадянами для участі у політичній, економічній та соціальній сферах життя суспільства. Проаналізувавши інформацію, Олександрі було надано перелік пільг, якими вона може скористатися: 

  • Трудові пільги для осіб з інвалідністю: для працівників, що мають інвалідність українське законодавство передбачило ряд пільг і гарантій, пов’язаних з укладенням та розірванням трудового договору. Зокрема, до осіб з інвалідністю не застосовується випробувальний термін (ч. 3 ст. 26 КЗпП), а трудовий договір, укладений на певний термін, може бути розірвано з ініціативи працівника з інвалідністю в будь-який момент (ч. 1 ст. 39 Кодексу законів про працю України).

  • Відпустка осіб з інвалідністю 1, 2 і 3 групи: працівники з інвалідністю мають право оформити відпустку у зручний для них час, в тому числі, ще до настання шестимісячного терміну їх безперервної роботи на підприємстві (ч. 7 ст. 10 ЗУ «Про відпустки»), особам III групи – 26 календарних днів.

  • Пільги на навчання для осіб з інвалідністю: вступ до вищих навчальних закладів осіб з інвалідністю здійснюється на конкурсній основі в рамках встановлених квот. Для деяких категорій осіб з інвалідністю передбачена можливість прийняття до ВНЗ на спеціальних умовах (ст. 22 ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»).

  • Пільги на медикаменти та лікування: на підставі чинного законодавства особам з інвалідністю першої та другої групи надається 50-ти відсоткова знижка на придбання лікарських препаратів в період амбулаторного лікування. Особи з інвалідністю, які отримують мінімальну пенсію, мають можливість отримати ліки за рецептом лікаря безкоштовно.

  • Пільгове отримання путівок: при наявності медичних показань особи з інвалідністю та діти з інвалідністю мають право на безкоштовне отримання путівок в санаторії. Умови для забезпечення путівками встановлює Кабмін. Батькам дітей з інвалідністю виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності за весь період санаторно-курортного лікування дитини. Для отримання виплат за місцем роботи потрібна наявність медичного висновку про необхідність стороннього догляду за дітьми.

  • Пільги на телефон і радіозв’язок: для осіб з інвалідністю першої і другої групи встановлення стаціонарних (квартирних) телефонів проводиться на пільгових умовах і без черги. Погодинна оплата за місцеві телефонні розмови стягується виключно за згодою особи або сім’ї, до складу якої входять дві або більше осіб з інвалідністю. До того ж, для осіб з порушенням  зору (1-ої і 2-ої груп) рахунок за користування радіоточкою не виставляється.

  • Пільги на транспортні послуги: особам з інвалідністю I і II групи, дітям з інвалідністю, а також їх супроводжуючим (не більше однієї особи) надається право безкоштовного проїзду в міському пасажирському транспорті (крім таксі). Наявність посвідчення або довідки обов’язкова, а в разі впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду — також електронного квитка (видається безкоштовно).

Таким чином після декількох зустрічей, завдяки  консультації юриста Олександра змогла отримати пільги на медикаменти для лікування важкої хвороби й на транспортні послуги.

Проєкт впроваджується ГО “Фонд підтримки демократичних ініціатив Придніпров’я»  у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році