На Волині запрацював проект на зменшення насильства в сім’ях учасників АТО

Волинська обласна правозахисна громадська організація «Асоціація місцевого розвитку «Велес» (ГО «АМР «Велес») з 19 грудня 2014 року ГО «Асоціація місцевого розвитку «Велес» за підтримки Міжнародного ...

image (10)
На Волині запрацював проект на зменшення насильства в сім’ях учасників АТО

Волинська обласна правозахисна громадська організація «Асоціація місцевого розвитку «Велес» (ГО «АМР «Велес») з 19 грудня 2014 року ГО «Асоціація місцевого розвитку «Велес» за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Український жіночий фонд» реалізовує проект «Попередження домашнього насильства в сім’ях учасників антитерористичної операції». 21 січня організатори представили його для місцевих ЗМІ.

Війна приносить додаткові біди

Домашнє насильство – одна із найбільш актуальних соціальних проблем, що є одним з найбільш поширених зловживань правами людини у світі. Насильницькі дії з боку членів власної родини завдають серйозніший психологічний та фізичний вплив, ніж аналогічні дії з боку сторонніх осіб. Вони порушують основний принцип життєдіяльності родини – безпечне та комфортне існування будь-якого її члена.

Власне з цією проблематикою пов’язно проект ГО «АМР «Велес», який зорієнтовано на зменшення рівня насильства в сім’ях учасників АТО.

Детальніше про завдання проекту Громадському Простору повідомив Віктор Вальчук, голова правління ГО «Асоціація місцевого розвитку «Велес».

“У фокусі родини, в яких чоловік/батько/син/брат був/є учасником АТО і повернувся з зони бойових дій. Якщо зараз в суспільстві не проговорити про цю проблему, зайняти позицію замовчування, не допомагати сім’ям учасників АТО, які опинилися в кризі – то в майбутньому можуть виникнути незворотні процеси – в суспільстві виникнуть негативні настрої та зневажливе ставлення до кривдників, саме серед учасників АТО.

10924813_10153066060509294_1383948852196515385_n

Проект містить передусім інформаційну складову. Саме завдяки проведенню інформаційної кампанії, завдяки співпраці всіх партнерів проекту та їхній допомозі, ми зможемо вчасно попередити випадки вчинення домашнього насильства в сім’ях учасників АТО”, – зауважив пан Віктор.

Організатори очікують, що їхні заходи допоможуть прикувати увагу до цієї проблеми, збільшать готовність людей підключитися до процесу надання допомоги постраждалим від насильства, сприятимуть в психологічній та іншій допомозі кривдникам.

Практичні кроки

Уже за місяць роботи було проведено конкурс слоганів, в якому взяли участь 47 учасників та було відібрано 4 слогани для початку інформаційної кампанії.

Також в рамках проекту надаються юридична та психологічна допомога особам родин учасників АТО, які постраждали від домашнього насильства. За місяць роботи було надано вже 14 юридичних та 8 психологічних консультацій жінкам та іншим членам родини, де трапилося домашнє насильство, а також надано 6 юридичних консультацій з інших питань учасникам АТО.

За словами Ігоря Лапіна, народного депутата Верховної Ради України VIII скликання, командира роти «Захід» 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар» ЗСУ, позивний «Зола», Науково-дослідний центр гуманітарних проблем ЗС України фіксує дані: близько 80% учасників антитерористичної операції на Донбасі отримали психологічні травми. При цьому до 30-40% – це можуть бути безповоротні психогенні втрати, тобто психологічні травми переходять у психіатричні.

 

Відповідно в родинах учасників АТО зростає велика ймовірність вчинення випадків неадекватної поведінки, прояви агресії, жорстокого поводження тощо.

На даний момент на Волині працює Волинський обласний координаційний центр допомоги учасникам АТО.

Центр має на меті скоординувати усі волонтерські рухи та напрямки роботи, пов’язані із наданням допомоги бійцям АТО, також пораненим та загиблим і їх родинам, пошуку зниклих безвісті та полонених. Сергій Рижков, заступник координатора ГО «Самооборона Майдану Волині», повідомив, що до структури Центру відносяться такі відділи:
– юридичної допомоги учасникaм АТО
– розшуку полонених і безвісти зниклих бійців
– допомоги пораненим бійцям та їх родинам
– допомоги родинам загиблих бійців
– матеріально-технічної допомоги для учасників АТО.

Система координації центру багатолідерна. Так, кожного місяця його очолює один із керівників відділу. У такий спосіб в Центрі працює принцип командної роботи.

Щоночі близько 20 представників ГО «Самооборона Майдану Волині» беруть участь у патрулюванні вулиць міста Луцька з метою забезпечення безпеки мешканців та допомоги міліціонерам у виконанні їх службових обов’язків. Тому при вчиненні домашнього насильства постраждалі особи можуть телефонувати на «гарячу» лінію Самооборони за тел.: 097-820-68-63 та 066-34-18-053.

Партнерами проекту є: Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання – Лапін Ігор Олександрович; Департамент соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації; Громадське формування з охорони громадського порядку «Самооборона Волині»; районний менеджер AVON Колесник Людмила та її команда


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи