На Тернопільщині з навчальним візитом побували представники громад Буковини та Хмельниччини

У «U-LEAD З Європою» організували візит з обміну досвідом між громадами Чернівецької, Хмельницької та Тернопільської областей. Учасники вивчали кращий досвід партнерства і співпраці ОМС з ...

367741145_618927107044438_5990041849632582318_n
На Тернопільщині з навчальним візитом побували представники громад Буковини та Хмельниччини

У «U-LEAD З Європою» організували візит з обміну досвідом між громадами Чернівецької, Хмельницької та Тернопільської областей. Учасники вивчали кращий досвід партнерства і співпраці ОМС з міжнародними партнерами, громадським сектором та бізнесом задля залучення додаткових ресурсів для розвитку громад.

Делегація представників громад Буковини та Хмельниччини в рамках візиту відвідали Кременецьку, Копичинецьку та Великоберезовицьку територіальні громади Тернопільської області.

У громадах Тернопільщини презентували кращі практики співпраці з міжнародними партнерами, представниками громадського сектору та бізнесу. Мета візиту – показати, що такий формат співпраці та партнерств є ефективним інструментом залучення додаткових ресурсів для вирішення актуальних питань та забезпечення розвитку громад.

«В умовах воєнного стану важливо, щоб громади володіли інструментами для ефективного залучення додаткових ресурсів та коштів для свого розвитку. У територіальних громадах вже напрацьовані механізми та системи управлінських рішень, які дозволяють їм оперативно реагувати на виклики, спричинені війною. Обмін досвідом сприяє започаткуванню нових підходів у вирішенні певних проблем та допомагає громадам з різних регіонів ефективніше управляти своїми ресурсами та залучати додаткові», – переконана керівниця регіонального офісу «U-LEAD З Європою» у Тернопільській області Наталія Онищук.

У Кременецькій громаді учасники візиту змогли ознайомитися з реалізацією проєктів у співробітництві з закордонними муніципалітетами. Голова громади Андрій Смаглюк розповів, що Кременецька міська рада приділяє багато уваги розвитку міжнародної співпраці, що дає свої результати. Відтак, громада в рамках співпраці міст України-Німеччини NAKOPA «Організація збору твердих побутових відходів у м. Кременець» змогла оновити матеріально-технічну базу місцевого комунального підприємства.

Представники громад побували на локаціях, створених за підтримки міжнародних партнерів. Зокрема це були дитячі будинки сімейного типу  та реабілітаційний центр для дітей та молоді, які мають інвалідність.

Про кращі практики партнерства з неурядовими організаціями говорили під час візиту в Копичинецьку територіальну громаду. Голова громади Богдан Келічавий поділився досвідом з пошуку партнерів за кордоном та розповів про діючі спільні ініціативи, які реалізовуються зараз.

У громаді діє благодійний фонд «Навколо», команда якого змогла створити громадський коворкінгу та облаштувала гуманітарний штаб.  У приміщенні діє соціальна пральня, послугами якої користуються внутрішньо переміщені особи.

«Практично з перших днів війни ми активно включилися в роботу та займалися волонтерством. Розуміючи необхідність підтримки ВПО та військових, ми створили гуманітарний штаб, який      й став осередком розвитку волонтерства в нашій громаді. Згодом ми розширювали свою діяльність, облаштували сучасний коворкінг, який відвідують представники громадського сектору, ВПО, місцева молодь, старші люди. Це все стало можливим завдяки налагодженій співпраці з міжнародними організаціями та програмами технічної підтримки. В такий спосіб ми налагодили ефективну систему забезпечення військових та ВПО усім необхідним, а також створили нові можливості для розвитку громади», – поділився голова БФ «Навколо» Арсен Келічавий.

У громаді успішно функціонує ще один благодійний фонд – «Посмішка», який був створений ще 10 років тому в Запоріжжі, але зараз його команда перебуває та працює саме в Копичинцях.

Команда БФ «Посмішка» реалізувала чимало ініціатив для ВПО та для дітей. Представники громад змогли побачити роботу локації «Простір, дружній до дітей та молоді», який облаштували на базі  Будинку дитячої та юнацької творчості. Завдяки ефективній співпраці з ОМС та міжнародними партнерами команда фонду створила простір, де діти, молодь та дорослі можуть навчатися, удосконалювати свої знання з англійської мови, займатися в художній майстерні та театральному гуртку чи  відвідувати школу з танців.

У Великоберезовицькій громаді ділилися своїми здобутками у напрямку співпраці з місцевим бізнесом, що стало ефективним інструментом задля соціально-економічного розвитку територіальної громади. На цьому наголошував голова громади Андрій Галайко, який переконаний, що розвиток громад можливий тільки у співпраці влади, бізнесу та громадськості.

Делегація відвідала індустріальний парк «Західноукраїнський промисловий ХАБ», який був створений у громаді наприкінці минулого року. Парком здаються в користування офісні та підсобні приміщення, обладнані пандусами та критими рампами європейського зразка.

«Сьогодні на території індустріального парку здійснюють діяльність місцеві та релоковані підприємства. Ініціатором створення індустріального парку було приватне агропромислове підприємство «Агропродсервіс», якому було надано в оренду земельну ділянку площею більше 10 гектарів», – повідомив директор індустріального парку Віталій Король.

Згодом учасники візиту побували на підприємстві «Агропродсервіс» та  ознайомилися з напрямками його роботи. Основним видом діяльності підприємства є рослинництво, зокрема зернові та олійні культури, які вони вирощують у Тернопільській, Івано-Франківській, Львівській та Херсонській областях. Керівництво підприємства поділилися «секретами» успішної співпраці з Великоберезовицькою громадою, розповіли про основні гуманітарні проєкти, які реалізовуються у партнерстві.

«Поїздка на Тернопільщину була досить насиченою. Я побачила дуже багато нового та оцінила Мамаївську громаду на фоні інших територіальних громад. Кожна громада особлива та унікальна із своїми проблемами. У Великоберезовицькій громаді вразив індустріальний парк. Дуже важливо мати в партнерах представників такого бізнесу, які не просто є платниками податків, а допомагають втілювати соціальні проєкти. Помітно, що пророблена величезна робота, а це означає, що Великоберезовицька громада завжди матиме орієнтир рухатися тільки вперед», – зазначила голова Мамаївської територіальної громади Чернівецької області Наталія Катрюк.

У Великоберезовицькій громаді представники громад з Буковини та Хмельниччини побачили успішний приклад спільного соціального проєкту – етномузей під відкритим небом в селі Настасів. Об’єкт став справжнім туристичним магнітом громади. До повномасштабного вторгнення щороку тут проводився етнофестиваль «Коляда єднає Україну» та День Святого Миколая, на який приїздили тисячі відвідувачів з різних областей.

«Надзвичайно корисно їздити в територіальні громади з інших регіонів та переймати досвід. В кожній громаді є своє бачення та різні методики вирішення проблем, які є типовими для всіх органів місцевого самоврядування. Ознайомившись з досвідом інших територіальних громад, можна в себе реалізувати максимально вдалі ініціативи. Під час візиту в кожну громад я записував для себе цікаві практики, які можна зробити в Теофіпольській громаді. Вдалося зафіксувати 13 пунктів, які після повернення додому, будемо спільно реалізовувати», – поділився враженнями від навчального візиту голова Теофіпольської громади Хмельницької області Михайло Тененев.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Настільна гра «Women IN: Leadership and Business»: жіноче лідерство та командна робота

Свіже тижневе в Просторовій Біржі Праці: вакансії в Києві, регіонах та віддалено

Експерти ГО "Інститут громадянського суспільства" провели менторські сесії щодо створення індустріальних парків та залучення інвестицій

Оголошено результати відбору молодіжних центрів у межах проєкту #МолодьТуТ

Освітяни Саратської громади на Одещині завершили комплексне навчання з домедичної підготовки

У Недобоївській громаді Чернівецької області відкрили громадську кухню за підтримки Програми USAID DOBRE