На Рівненщині на базі санаторію у Хрінниках створюють місце компактного проживання для внутрішньо переміщених осіб

Через повномасштабну війну в Україні багато людей були вимушені залишити свої домівки та змінити місце проживання. З 24 лютого 2022 року до сьогодні, Рівненська область прийняла понад 84 тисячі ...

Додано:
Nataliia Velychko

Постер до релізу-01
На Рівненщині на базі санаторію у Хрінниках створюють місце компактного проживання для внутрішньо переміщених осіб

Через повномасштабну війну в Україні багато людей були вимушені залишити свої домівки та змінити місце проживання. З 24 лютого 2022 року до сьогодні, Рівненська область прийняла понад 84 тисячі постраждалих. 

«На сьогодні, до нас приїхало близько 85 тисяч осіб, з яких 58 тисяч залишилися проживати на постійно. Ми забезпечуємо внутрішньо переміщених осіб місцями для проживання, активно працюємо для того, щоб забезпечити їх речами першої потреби»,повідомила Юлія Шигорева, начальниця Головного управління Національної соціальної сервісної служби в Рівненській області.

Більшість з цих людей входить до числа маломобільних груп, а саме близько 35 тисяч. Так, серед внутрішньо переміщених осіб на Рівненщині є 14073 сімей з дітьми, 2024 – особи з інвалідністю, 7767 – людей похилого віку. Навантаження на регіон значне, територіальні громади потребують негайної допомоги у створенні якісних умов для проживання постраждалих людей від російської агресії. 

«З перших днів повномасштабного російського вторгнення на нашу Батьківщину, наша організація БО «Мережа 100% життя Рівне» почала працювати в напрямках евакуації людей, де ведуться бойові дії, також під час евакуації ми почали розселяти внутрішньо переміщених осіб і стикнулися з проблемою місця поселення і місць, які підготовлені для ВПО.  Разом з Рівненською обласною військовою адміністрацією та разом з керівництвом Демидівської громади підібрали дане приміщення для того, щоб підготувати тут місця для проживання приблизно 200 внутрішньо переміщених осіб», – повідомив Юрій Лазаревич, керівник проєкту #ШелтерХрінники, голова правління БО «Мережа 100% життя Рівне».

Вже зараз, на базі комунального підприємства «Дитячий санаторій «Хрінники» Демидівської селищної громади, розпочато облаштування нового місця компактного проживання для маломобільних внутрішньо переміщених осіб у межах реалізації проєкту «Створення гідних умов для проживання інклюзивної групи ВПО в Рівненській області як тиловому регіоні: підготовка центру компактного проживання та ремонт тепло інфраструктури в рамках підготовки до зими» (скорочена назва проєкту #ШелтерХрінники), що реалізує БО «Мережа 100% життя» у партнерстві з Рівненською обласною державною адміністрацією завдяки фінансовій підтримці Гуманітарного фонду для України / UHF.

«Проєктом передбачено першочергове створення мінімальних умов проживання за міжнародними гуманітарними стандартами для осіб, які вимушено були переміщені до Рівненської області. Зокрема, на базі санаторію  Хрінники, буде створено місце компактного проживання, в яких у рамках проєкту буде оновлена система опалення та водопостачання. Загальна вартість проєкту становить 248 тисяч доларів»,повідомила Олена Хмельник, менеджерка проєкту #ШелтерХрінники. 

Санаторій знаходиться у природній зоні, на березі Хрінницького водосховища тому є можливість створення сприятливих умов для комфортного проживання та відновлення ментального здоров’я внутрішньо переміщених осіб. Проєктом також передбачено ремонт котельні та теплової мережі спального корпусу закладу, проведення косметичного ремонту та облаштування житлових кімнат, а також забезпечення мешканців необхідними побутовими речами та технікою.

Рівненська область і надалі готується приймати вимушено переміщених осіб, та спільно з громадським сектором, донорськими міжнародними організаціями та владою регіону забезпечувати для них комфортні умови проживання. 

 

Довідково

Проєкт #ШелтерХрінники реалізує БО «Мережа 100% життя» у партнерстві з Рівненською обласною державною адміністрацією за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України / UHF, завдяки стратегічному партнерству БО «Мережа 100% життя Рівне», ГО «Агенції сталого розвитку міста», ГО «Центру інтеграції», Рівненського представництва Громадянської мережі «ОПОРА» та Управління національної сервісної служби в Рівненській області.

Для отримання детальної інформації щодо проєкту #ШелтерХрінники просимо звертатися до комунікаційниць проєкту:

Величко Наталія, БО «Мережа 100% життя Рівне», [email protected].
Власюк Вікторія, БО «Мережа 100% життя Рівне», [email protected].


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Понад 200 учнів з двох областей взяли участь у ярмарку підприємництва Junior EXPO-2024 в Хмельницькому

Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»