На Полтавщині людям похилого віку розповіли про медіа гігієну під час війни

Аби навчити літніх людей протистояти інформаційним атакам ворога та краще відрізняти правдиву інформацію від недостовірної, днями у Гребінці провели навчальну зустріч. Організаторами виступили ...

Додано:
tviisvit

IMG_5831
На Полтавщині людям похилого віку розповіли про медіа гігієну під час війни

Аби навчити літніх людей протистояти інформаційним атакам ворога та краще відрізняти правдиву інформацію від недостовірної, днями у Гребінці провели навчальну зустріч. Організаторами виступили Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» та територіальний центр соціального обслуговування Гребінківської громади.

Знімок екрана 2023-03-21 о 08.09.26

Керівник проєкту Олександр Чепур вважає, що говорити з літніми людьми про медіагігієну зараз дуже важливо. Статистика в Україні показує, що люди старшого віку особливо вразливі до інформаційного впливу. Багато з них мають прогалини в цифрових навичках і часто важко ідентифікують маніпулювання. До того ж, важка життєва ситуація у наслідок війни також є причиною того, що літні люди не мають достатньо можливості для активного культурного і освітнього життя.

Заняття проводять залучені фахівці: медіапедагоги, психологи. Самі зустрічі проходять у форматі жвавого обговорення, практичних вправ та простого чаювання. У результаті, учасники і учасниці похилого віку не тільки підвищують рівень знань, умінь і навичок у сфері медіа-освіти, а і відчувають поліпшення емоційного та психологічного стану.

Також, організатори дають де – кілька практичних порад, як говорити з літніми людьми на тему медіаграмотності.  Багато представників старшого покоління просто приходять поспілкуватись. Тому, можна влаштувати різні читання та зустрічі, які дуже популярні серед літніх людей.

Радять створити брошуру або буклет з порадами щодо медіагігієни, разом їх читати та поширювати серед аудиторії. Важливо формувати довіру до офіційних і державних інформаційних майданчиків. Консолідація спільних зусиль закладів соціального захисту і громадських організацій, що працюють з літніми людьми, щоб захистити їх від дезінформації та маніпуляцій теж дає свої результати.

IMG_5860

Захід відбувся у рамках проєкту  “Гуманітарна та психологічна допомога постраждалим від нацизму у воєнний час, їх соціалізація в нових умовах життя територіальних громад Лубенського та Миргородського районів Полтавської області” здійснюється за підтримки Німецького фонду “Пам’ять, відповідальність і майбутнє” у рамках програми «Ми поруч!».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Юні бізнесмени, школярі-змінотворці й освітні міні-хаби - як відновлюють освіту на Миколаївщині та Херсонщині

Про план відновлення у своїй громаді знають лише 4% мешканців - результати опитування ГО «Проти Корупції»?

У Тернополі експонується виставка про "справи Майдану"

УМПД: міжнародна спільнота має підтримати реформу деінституціалізації для розвитку України

Правозахисники вказують на збільшення кількості обшуків у Криму

Мандрівна виставка «На Зламі» відвідала 50-те місто