«На місцях слід бути уважними до кожного»: історія вінницьких юристів Мережі правового розвитку

Охоплена війною Україна пише свою історію – героїчний літопис сильного, нездоланного народу, який гідно тримається і перемагає рашистів. Водночас історія країни складається з історій людських життів. ...

Додано:
legal_dev_network

imgonline-com-ua-Resize-6v1OWnRE73ic3
«На місцях слід бути уважними до кожного»: історія вінницьких юристів Мережі правового розвитку

Охоплена війною Україна пише свою історію – героїчний літопис сильного, нездоланного народу, який гідно тримається і перемагає рашистів. Водночас історія країни складається з історій людських життів. Кожна з них – варта уваги, кожна є неоціненним досвідом, свідченням подій, про які ніколи не забути, а ще – життєвих цінностей українців. Історією про те, як юристи Мережі правового розвитку разом із волонтерами допомогли пенсіонерам, що евакуювалися на Івано-Франківщину з обстріляного Києва, ділиться керівник Вінницької ГО «Подільський центр прав людини» Михайло Бардин.    

Пані Люба та пан Павло – подружжя з Києва – евакуювалися у селище Кути Івано-Франківської області після обстрілу околиць Києва. Добрі люди примістили їх та їхнього маленького песика у приватному обійсті. Сусіди поділилися продуктами, підтримали.

Минув місяць… Кошти, які сімейна пара мала при собі, закінчувалися, і пенсіонери почувалися з кожним днем все більш пригніченими та розгубленими.

Місцеві волонтери, які дізналися про ситуацію Люби та Павла, звернулися до Вінницької громадської організації «Подільський центр прав людини»: як допомогти подружжю?

«А чи вони зверталися за державною допомогою, яку передбачено в розмірі 6500 грн? І чи отримують пенсію?» – передусім запитав керівник організації, юрист Михайло Бардин.

На фото: Михайло Бардин, юрист, керівник ГО “Подільський центр прав людини”


У відповідь почув, що ні, ніяких  доходів, ніяких надходжень Люба і Павло не мають. Пенсію отримували на пошті в Києві. Тепер туди, звісно, потрапити не можуть. Про державну допомогу не знають, куди за нею звертатися, теж.

Михайло Бардин роз’яснив, що допомогти пенсіонерам можна, розпочавши з процедури реєстрації тимчасового місця перебування – волонтери так одразу і зробили. Зокрема долею пари опікувалася місцева волонтерка пані Зоряна.

Далі слід було піти до місцевого відділення Пенсійного фонду України (ПФУ) та перевести пенсію подружжя на банківську картку – волонтерка особисто супроводила  Любу і Павла до районного відділення ПФУ, де від їхнього імені оформили електронну заяву і відправили її на розгляд до центрального офісу Фонду.

За державною допомогою, як і рекомендував юрист, звернулися до відділу соціального забезпечення територіальної громади – щоб оформити відповідне звернення.

  • Переселенці зі столиці також можуть бути безпорадними, тому на місцях треба бути уважним до кожного, – говорить пан Михайло.

І додає, що сьогодні Люба і Павло почуваються значно краще. Тепер справа за рішеннями офіційних служб – і забезпечення пенсіонерів, які знайшли тимчасовий прихисток на Івано-Франківщині, стане належним.

Фото до статті: Marton Monus/picture alliance via Getty Images (жінка не світлині не має відношення до героїв цього матеріалу).

Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку


Тематика публікації:         

Останні публікації цього розділу:

IT Generation. Стартував прийом заявок від українців, які хочуть здобути безоплатну IT-освіту

На Дніпропетровщині вимушені переселенці отримали продуктові та гігієнічні набори

У Миколаєві ВПО з Херсонської області отримали гуманітарну допомогу

Розбір заяви Amnesty International: маніпуляції, конфлікт всередині, схожість з тезами роспропаганди

Підтримка громад в умовах війни від Громадського центру правосуддя у Татарбунарах на Одещині

Стартував другий етап грантової програми "Гуманітарна солідарність"