На Київщині впроваджують проєкт з медіаграмотності під час війни

Для втілення проекту з розвитку критичного мислення обрали бібліотеки, адже вони працюють з різними групами людей і можуть бути осередками медіагігієни у воєнний час. Проводять навчання сертифіковані ...

Додано:
tviisvit

IMG_3239
На Київщині впроваджують проєкт з медіаграмотності під час війни

Для втілення проекту з розвитку критичного мислення обрали бібліотеки, адже вони працюють з різними групами людей і можуть бути осередками медіагігієни у воєнний час. Проводять навчання сертифіковані тренери з медіаграмотності, а самі заходи організовує Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ». Так, 22 грудня  2022 року у Яготині відбулося чергове інтерактивне навчання “Медіаграмотність під час війни”.  Учасницями і учасниками заходу стали працівники Яготинської центральної бібліотеки для дорослих. Це вже не перша зустріч у громаді, яку присвячують розвитку критичного мислення.

Для бібліотекарів розробили методичний посібник з медіаграмотності та інформаційні матеріали про те, як зберігати медіагігієну у воєнний час.

Під час навчання працівники бібліотек громади дізналися  про власну медіа гігієну, на прикладах вчилися розрізняти і аналізувати інформаційні повідомлення, у міні – групах створили “рецепти” медіадієти під час війни.

Зараз ворог використовує інформаційно – психологічні операції, фейки, дезінформацію і маніпуляції щоб роз’єднати і розсварити громадян України, негативно ставитись до вимушених переселенців, посіяти недовіру до військових і волонтерів.

Проводять навчання і для молоді.  Учасниками чергового навчання днями стала молодь закладів освіти Гірської громади Бориспільського району Київської області.  Говорили про інформаційну безпеку у воєнний час. Учні і учениці працювали в міні – групах над визначенням понять: фейки, маніпуляції та пропаганда у медіа та онлайн просторі.

Під час навчання вони вчилися розрізняти фейкову та правдиву інформацію, ознайомилися з групою небезпек, які можуть чатувати на нас в інтернеті. Також  склали портрет сучасного інтернет користувача та  розробили правила “Нетикету”, якими учасники тренінгу будуть користуватися й надалі. А ще було багато спілкування та смачна піца і солодощі у перервах між навчанням.

Окрім корисних знань бібліотеки – учасниці проєкту отримали арт- бокси з канцелярським приладдям для арт – терапевтичних заходів.

Знімок екрана 2021-10-07 о 20.55.31

Заходи проходять завдяки проєкту «Маяки критичного мислення», що реалізується за підтримки Чорноморського фонду регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) та фінансування Європейського Союзу.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Східний Варіант запустив нову YouTube-програму про міжнародну допомогу

Кар'єрне консультування для нових мешканців громади: досвід ГО PRO WOMEN UA 

Сталість жіночого бізнесу попри війну, блекаути: оголошено фіналісток конкурсу "Створено жінками - 2024"

Новий щотижневий дайджест вакансій для громадських активістів та активісток

Як покращити новинний контент на сайтах ВЦА Луганщини і Донеччини? Комунікаційники отримали поради

Громадські активісти Півдня України підвищують свою спроможність та планують нові ініціативи