В Україні з’явиться перша філія соціального шкільного підприємства

Війна - не привід зупиняти життя. А тому попри непрості безпекові реалії, волонтери Київщини продовжують працювати над реалізацією ініціатив, орієнтованих на виховання підростаючого покоління.  Одна ...

292921382_355191040094279_666579865732015227_n
В Україні з’явиться перша філія соціального шкільного підприємства
Війна – не привід зупиняти життя. А тому попри непрості безпекові реалії, волонтери Київщини продовжують працювати над реалізацією ініціатив, орієнтованих на виховання підростаючого покоління.
 
Одна з них, стартувала 1-го липня в Калитянській ОТГ. Там створюють першу в Україні філію соціального шкільного підприємства “Шкільний вулик”, втіленням якої будуть займатись волонтери громадської організації “Наші кроки”, а також учні Заворицького НВК та Калитянської ЗОШ.
 
Як повідомлялось раніше, минулого року на базі Заворицького НВК було створене соціальне шкільне підприємство у вигляді пасіки. Нині ж, діти разом з волонтерами вирішили масштабувати своє виробництво та поширити практику вивчення основ пасічникування не лише серед школярів села Заворичі, але й Калити.
 
З цією метою на території Калитянської ЗОШ планується облаштувати місце, де буде встановлено спеціальний апі-будиночок. З його допомогою та під керівництвом досвідченого місцевого пасічника, учні Калитянської ЗОШ матимуть можливість не лише вчитись основам пасічникування та реалізовувати власну медову продукцію, але й надавати послуги з апітерапії – лікувального сну на бджолах. Останнє, як відомо, особливо сприяє нормалізації артеріального тиску, очищує бронхи, покращує імунітет та заспокоює психіку.
 
Частину коштів, в сумі понад 60 тис. грн., для реалізації відповідної ініціативи активістам вдалося зібрати в рамках минулорічної краудфандингової кампанії. Ще частину – 50 тис. грн., проєкт отримав ставши одним із переможців конкурсу «Краудфандінг для соціального підприємництва», що проводив Міжнародний фонд «Відродження» в рамках проєкту «EU4USociety» у співпраці з Європейським Союзом.
 
Соціальна складова роботи шкільного підприємства полягатиме у наданні безкоштовних годин для апітерапії пенсіонерам та учасникам бойових дій. Решта зароблених учнями коштів буде спрямовуватись на функціонування самого шкільного підприємства та підтримку дозвілля шкільного самоврядування.
 
292921382_355191040094279_666579865732015227_n

Загальний вигляд території і апі-будиночка, який планують створити діти

Сам же проєкт втілюватиметься в декілька етапів:
 
липень:
- формування команди проєкту з учнів Калитянської ЗОШ, навчальні тренінги з основ пасічникування, специфіки роботи соціальних шкільних підприємств.
- підготовка місця для майбутнього проєкту на території Калитянської ЗОШ: встановлення огорожі території, прибирання, благоустрій.
- виготовлення, доставка і встановлення апі-будиночка.
 
серпень:
- заселення бджолосімей. – практичні заняття з основ пасічникування.
- ознайомчі відвідини та вивчення особливостей функціонування приватних апі-будинків в межах Калитянської ОТГ.
- початок надання послуг з апітерапії на території Калитянської ЗОШ.
- рекламна кампанія з просування нових послуг соціального шкільного підприємства.
 
вересень:
- практичні заняття з основ пасічникування.
- майстер-класи щодо виготовлення декоративних прикрас та інших виробів з продуктів бджільництва і їх реалізація учасниками підприємства.
- надання послуг з апітерапії на території Калитянської ЗОШ.
 
жовтень:
- реалізація зібраної медової продукції.
- надання послуг з апітерапії на території Калитянської ЗОШ.
- підготовка бджіл до зимівлі.
- організаційні та фінансові підсумки роботи соціального шкільного підприємства. Все це буде поєднуватись разом з гарним настроєм, цікавим дозвіллям та пізнавальними заняттями для всіх учасників.
 
Активісти та школярі закликають приєднатися до втілення ініціативи всіх бажаючих. Час для змін настав і кожен має можливість зробити нашу країну кращою.
 
Більше деталей читайте на сторінці “Шкільний вулик” або “Наші кроки” в соціальних мережах.


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

Наш Південь: ідентичності у суспільних практиках та уявленнях під час війни.

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій