На Кіровоградщині відбувся Водний Форум

Чотири з п’яти громад Кіровоградської області скаржились на зникнення води. Майже кожен другий мешканець Кіровоградської області незадоволений її якістю. Більшість централізованих систем ...

Додано:
yuliyatuz

264507510_5188874421127309_8781497013971421345_n
На Кіровоградщині відбувся Водний Форум

Чотири з п’яти громад Кіровоградської області скаржились на зникнення води. Майже кожен другий мешканець Кіровоградської області незадоволений її якістю. Більшість централізованих систем водозабезпечення працюють з порушеннями. Ці та інші проблеми сфери водопостачання та водовідведення були розглянуті 6 грудня, на Водному Форумі Кіровоградщини.

До участі в заході організатори Форуму, громадська організація «Флора», запросили широке коло учасників. До відкриття були запрошені представник Посольства Франції в Україні; Вячеслав Дубровский, начальник департаменту екології та природних ресурсів та паливно-енергетичного комплексу Кіровоградської області; Надія Оперчук – генеральний директор Державної установи «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України». У своїх виступах вони наголосили на важливості вжиття заходів  та консолідації зусиль усіх зацікавлених сторін для забезпечення мешканців області чистою питною водою.

Ключовою доповіддю під час Форуму стала презентація дослідження, виконаного громадською організацією «Флора», що стосується основних аспектів водозабезпечення та водовідведення на рівні громад Кіровоградської області. Під час виступу керівник аналітично-дослідного відділу ГО «Флора» Володимир Бочаров-Туз навів кількісні та якісні показники якості води, яку споживають мешканці окремих громад регіону та представив результати соціологічного дослідження. Відповідно до результатів виявилось, що  «Чотири з п’яти громад Кіровоградської області скаржились на зникнення води. Майже кожен другий мешканець Кіровоградської області незадоволений її якістю. Більшість централізованих систем водозабезпечення працювали з порушеннями».

Соціологічне дослідження, презентоване екоактивістом, дозволило визначити, що лише 40.6% мешканців були проінформовані про якість води, яку споживають. При цьому в якості основного джерела отримання такої інформації була опція – «Мені хтось сказав», яку обрали  38.7%. Водночас 31.5%, зазначили, що їх проінформувала влада і 29.8% – що аналіз води вони зробили самостійно. Серед проблем, що мають місце у сфері водозабезпечення, найбільша кількість респондентів вказали на вкрай низьку якість води (51.6%). Також серед проблем були зазначені: а) зникнення води та недостатність джерел – 11%; б) часті перебої з водопостачанням у централізованих системах – 21.1%; в) відсутність водогонів для забезпечення мешканців водою – 12.8%; г) забруднення річок – 3.5%; д) високий тариф – 3.4%.

На завершення свого виступу, Володимир навів перелік рекомендацій, які мешканці громад висувають місцевій владі для покращення ситуації з водозабезпеченням та водовідведенням.

Своїми доповідями та баченням проблем і шляхів їх вирішення поділились і представники державних інституцій. Черненко Олена, головний спеціаліст головного управління держпродспоживслужби у Кіровоградської області, зосередилась на роз’ясненні хімічного складу водних ресурсів Кіровоградщини та його впливу на здоров’я людини. Табалова Інна, заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Кіровоградської обласної державної адміністрації, презентувала досвід реалізації обласної цільової програми «Питна вода Кіровоградської області на 2012-2020 роки». Про стан та якість поверхневих водних ресурсів регіону, повідомила представник Регіонального офісу водних ресурсів Кіровоградської області.

Завершальним етапом Водного Форуму було обговорення рекомендацій, що мають бути враховані у регіональній та місцевий політиках щодо забезпечення мешканців територій якісною питною водою та ефективними і забезпеченими послугами водовідведення.  

 

Форум проводився за фінансової підтримки посольства Франції на Україні. Думки, висновки та зміст належать організаторам Форуму і необов’язково відображають погляди посольства Франції. Відповідальність несе виключно громадська організація «Флора», м. Кропивницький, що виконує проект «Доступ до питної води, силами молоді, задля сталого розвитку громад».


Тематика публікації:                        

Останні публікації цього розділу:

«Свідки. На північ від Києва» - фільм про жителів/-ок Київської області, які пережили російську окупацію, доступний на YouTube

Безплатний онлайн-курс про безпечну поведінку на деокупованій території

«Хлопці не плачуть» і «Ти ж дівчинка!» Новий серіал про небезпеки гендерних стереотипів на Дія.Освіта

Оголошено результати конкурсу суб-грантів в межах проєкту EU4CSOs Emergency Actions

У Комітеті здоров’я нації відбувся круглий стіл «Стань на варті свого серця»

Звільнення з ОМС в умовах воєнного стану - експертне роз'яснення