На херсонському Політклубі розбирались у гендерній партійній політиці

Жваве обговорення теми «Гендерна партійна політика: від дискусії до плану дій» відбулось в рамках політичного клубу, засідання якого відбулось 17 серпня вчетверте в Херсоні. Гендерний зріз ...

Додано:
iraidagera

DSC063281111
На херсонському Політклубі розбирались у гендерній партійній політиці

Жваве обговорення теми «Гендерна партійна політика: від дискусії до плану дій» відбулось в рамках політичного клубу, засідання якого відбулось 17 серпня вчетверте в Херсоні.

Гендерний зріз останніх виборів та про партійну гендерну політику розповіла Оксана Ярош, доктор політичних наук,професорка кафедри політології та державного управління Східноєвропейського університету імені Лесі Українки. «Новий Закон про місцевів ибори2015 року, спрацював  неочікувано і для виборців, і для кандидатів, оскільки він по суті своїй не є пропорційним, а « гібридним». Адже кандидати, що перемагали на окрузі, потім не ставали депутатами, і людям просто важкозрозуміти, у чому суть цієївиборчоїсистеми і вони шукають депутатів свого округу.Єдиний його позитив, що він уперше на місцевих виборах запровадив гендерну квоту. Якщо загалом говорити про представницьку демократію, то політичні партії відіграють величезну роль, хто саме опиняється у списках, а потім у депутатському корпусі. Тому треба постійна гендерна кадрова політика, щоб гендерні квоти не були неочікуваним сюрпризом».

Організаторка Політклубу, директорка ХОГО «Успішна жінка» Олена Микитась зазначила, що ставлення до гендерної тематики громади Херсоназалишається здебільшого патріархальним, про що підтверджують традиційні репліки, як і вцей раз:чи хочуть самі жінки йти у політику? самі ж жінки і винні, бо не хочуть і не йдуть;чи якісні жінки прийшли до депутатських корпусів? Підтверджуючи, що до жінки більш прискіпливе ставлення щодо її знань, вмінь, зовнішньому вигляду, поведінці. Тобто традиційне «що можна чоловіку, не можна жінці» ще існує у нашій громаді та суспільстві».

Представниці та представники осередків політичних партій у Херсонській області, а саме «Самопоміч», «Свобода», «Демократичний альянс», «Радикальна партія України», «Народний рух України», експертного середовища та медіа поділились результатами останніх виборів у місцеве самоврядування у Херсонській області та про гендерні квоти, які необхідно було виконати партійним осередкам, щоб отримати реєстрацію.

Обговорювали також і Закон про фінансування політичних партій з державного бюджету 2015 року. Тепер дотримуватись гендерного балансу ще й вигідно фінансово, оскільки 20 млн грн – партія «Самопоміч» отримала за дотримання гендерної квоти.

Зустріч відбулася  в рамках роботи Херсонського Жіночого політичного клубу проекту «Побудова жіночого політичного лобі в Україні».

Довідково:

*Жіночі політичні клуби діють в рамках  реалізації проекту «Побудова жіночого політичного лобі в Україні», що впроваджується  Всеукраїнською організацією «Жіночий консорціум України» за підтримки Фонду Демократії ООН – TheUnitedNationsDemocracyFund


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії