На Чернігівщині відбулося навчання з проблематики домашнього насильства для профільних фахівців територіальних громад
На сьогодні законодавством чітко визначено Порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. Основною метою цієї ...
Додано:
Viktor Tarasov
На сьогодні законодавством чітко визначено Порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. Основною метою цієї взаємодії є ефективна реалізація прав особи, постраждалої від домашнього насильства. Але не дивлячись на це, на рівні Чернігівської області проблем з домашнім насильством не меншає.
Саме тому, з метою набуття практичних навичок та додаткових знань у сфері протидії домашньому насильству в Чернігові відбулись два 2-денні тренінги для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії у випадках вчинення домашнього та гендерно-обумовленого насильства.
Серія заходів проходила для профільних фахівців – членів мультидисциплінарних груп 10 цільових територіальних громад Чернігівської області, які визначені відповідальними за реалізацію політики у сфері запобігання домашньому насильству, фахівців служб у справах дітей, а також дільничних офіцерів поліції для розвитку їх спроможності та обізнаності в сфері протидії домашньому насильству.
Тренером навчання виступив Віктор Вальчук – національний експерт та тренер по запобіганню та протидії домашньому та гендерно-зумовленому насильству.
Під час тренінгів учасники змогли більше дізнатись про характерні ознаки домашнього насильства, такі як: систематичність вчинення дій, завдання шкоди, вчинення особами, яких об’єднує спільний побут, права та обов’язки, а також місце проживання. Окремим блоком було обговорено національне законодавство з питань запобігання та протидії домашньому насильству, зокрема, спеціальні заходи, які можуть бути застосовані до кривдника та порядок їх застосування.
Було розглянуто відповідальність, яка передбачена за вчинення домашнього насильства. На даний момент законодавство України передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за вчинення домашнього насильства, а також окремо – за ухилення від проходження програми для кривдників.
Окрім цього, було опрацьовано практичні завдання на основі реальних кейсів. Метою цього завдання було напрацювання практичних навичок з ідентифікації випадків домашнього насильства та розробки алгоритму дій, направленого на надання всебічної допомоги постраждалій від домашнього насильства особі, включаючи залучення інших спеціалізованих структур.
Проєкт “Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни в Чернігівській області” реалізується ГО “Чернігівський громадський комітет захисту прав людини” в межах програми “Спроможні та сильні”, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.