ГО «Зручна громада»: ми зрозуміли, як важливо структурувати діяльність

ГО «Зручна громада» з Львівщини долучилася до програми з організаційного розвитку, яка передбачає участь команд ОГС в тренінгах та отримання допомоги коучів у плануванні розвитку організацій.Програма ...

Додано:
Halyna Seheda

Зручна громада 01
ГО «Зручна громада»: ми зрозуміли, як важливо структурувати діяльність

ГО «Зручна громада» з Львівщини долучилася до програми з організаційного розвитку, яка передбачає участь команд ОГС в тренінгах та отримання допомоги коучів у плануванні розвитку організацій.

Програма діє у межах проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення». Проєкт втілює «Подільська агенція регіонального розвитку» за підтримки USAID «ГОВЕРЛА».

Голова ГО «Зручна громада» Уляна Солонюк розповіла, що участь в програмі продемонструвала їхній команді цінність стратегування й планування, надихнула на подальші звернення та масштабування.

«Зручна громада» була створена в березні 2021 року. Головним напрямком діяльності організації є моніторинг та контроль місцевої влади щодо розробки містобудівної документації та прозорості будівництва на території громади. Серед членів організації є юристи, котрі в судах відстоюють інтереси громади. З початком повномасштабного вторгнення організація також зорієнтувалася на допомозі ВПО.

«Від початку створення ми почали активно працювати, але не дуже замислювалися над стратегією діяльності. Ми рухались у напрямках, в які нас заводила та чи інша ситуація в громаді. Участь в програмі й наш коуч Оксана Мусієнко продемонстрували, як важливо мати короткострокові й довгострокові стратегії, чому треба структурувати діяльність й чітко розподіляти ролі в команді», — ділиться пані Уляна.

Разом з коучинею команда «Зручної громади» працювала зокрема над стратегією, місією та візією організації. За словами пані Уляни, це уже неабияк зміцнило інституційну спроможність ГО.

«Участь в програмі надихнули нас відновити наші щотижневі Google-зустрічі команди, роботу над нашою газетою, яку ми випускаємо раз на квартал, розподілити ролі в команді, визначитися з основними завданнями організації. Разом ми проговорили, як кожен з нас бачить нашу організацію та її розвиток, — це надзвичайно допомогло й мотивувало нас», — зазначила пані Уляна.

Після участі в програмі команда домовилася активно працювати над залученням нових фахівців. Також команда розпочала чіткий розподіл напрямків роботи й встановлення відповідальних осіб за кожен з них. В планах — внесення змін до статуту організації, відповідно до вимог сьогодення.

 

Матеріал підготовлено в рамках грантового проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», який реалізовується Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст матеріалу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Анонс: Школа врегулювання конфліктів та миротворчості у територіальних громадах

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи